Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Sebastian Świderski: Ludzie pamiętają to, co się kiedyś zrobiło

Sebastian Świderski: Ludzie pamiętają to, co się kiedyś zrobiło

fot. Sabina Bąk

Wczoraj odbył się mecz gwiazd, z którego dochód trafił do Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. - Jak się nie trenuje, to trzeba teraz odcierpieć - powiedział po spotkaniu Sebastian Świderski.

Sebastian Świderski dwa lata temu zakończył swoją karierę jako zawodnik, aby poświęcić się pracy trenera. Wczoraj jednak kibice ponownie mogli go widzieć na boisku. Były reprezentant Polski przyznał, że wymagało to od niego wiele wysiłku. – Jeżeli się nie trenuje na co dzień, jest to trochę może nie męczące, ale wymagające wytrzymałości, sił i kondycji. Tym bardziej, że tu najważniejsza była dobra zabawa. I tutaj takie zejście z boiska, posiedzenie pół godziny i powrót do gry jest bardzo trudne. Jak się nie trenuje, to trzeba teraz odcierpieć – powiedział Świderski.

Nie był to pierwszy występ trenera ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w meczu gwiazd. – Jeżeli mam tylko taką okazję i możliwość, jak najbardziej uczestniczę w takich przedsięwzięciach, jestem z tego bardzo zadowolony i bardzo dumny. Cieszę się i polecam wszystkim! – zachęcał do wspierania podobnych inicjatyw szkoleniowiec 4. drużyny PlusLigi. Po meczu Świderski jeszcze długo rozdawał autografy. – Ja się cieszę z tego powodu, bo to świadczy o tym, że jednak ludzie pamiętają i to co się kiedyś zrobiło, co się sobą reprezentowało, jest w pamięci kibiców. Ludzie pamiętają, przychodzą i to jest dla nas zawodników największa nagroda – mówił srebrny medalista mistrzostw świata z 2006 roku.

Sebastian Świderski, podobnie jak jego podopieczni, nie próżnuje w okresie pomiędzy kolejnymi sezonami. – Teraz trochę wakacji, ale niestety nie dla mnie. Moi zawodnicy też ich nie mają, ponieważ dziewięciu z nich gra w reprezentacjach, więc intensywnie się przygotowują. Jeśli chodzi o mnie to uczestniczę w takich właśnie przedsięwzięciach, gdzie mogę zrobić coś dla innych. Mamy czas, mamy możliwości, więc dlaczego nie? Staramy się pomagać jak tylko możemy – zakończył trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.źródło: ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved