Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Beniaminek ORLEN Ligi kompletuje skład

Beniaminek ORLEN Ligi kompletuje skład

fot. archiwum

AZS KSZO Ostrowiec Św. szykuje się do swojego pierwszego sezonu w ORLEN Lidze. Zatrzymanie "trzonu" zespołu, pozyskanie doświadczonej rozgrywającej i wzmocnienie sztabu szkoleniowego - to pierwsze decyzje kadrowe w beniaminku ORLEN Ligi.

Już kilka dni po zakończeniu sezonu 2013/14 włodarze ostrowieckiego klubu rozpoczęli rozmowy zarówno z zawodniczkami „starej” kadry, jak i potencjalnymi kandydatkami do wzmocnienia drużyny. Efektem jest porozumienie osiągnięte z czwórką siatkarek stanowiących o sile ekipy Dariusza Parkitnego w minionych rozgrywkach. Jest niemal pewne, że przy Świętokrzyskiej nadal występować będą Katarzyna Brojek, Barbara Bawoł, Małgorzata Ścibisz i Kamila Ganszczyk.Dostaliśmy od nich ustne zapewnienia, że akceptują warunki nowych kontraktów, więc myślę, że podpisy będą tylko formalnością – mówi Mariusz Rokita, wiceprezes KSZO ds. siatkówki. Z Ostrowcem Św. żegnają się natomiast Kinga Hatala, Dorota Dydak i Małgorzata Ślęzak – wszystkie dostały wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców.

Jednym z transferowych priorytetów AZS-u KSZO było szybkie znalezienie następczyni Natalii Piekarczyk, która zdecydowała się zasilić Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Mimo że nazwisko nowej rozgrywającej jest utrzymywane w ścisłej tajemnicy, serwisowi sport.pl udało się dowiedzieć, że bardzo blisko podpisania umowy z beniaminkiem jest 32-letnia Marta Wójcik, kibicom siatkówki znana wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Pluta. To ośmiokrotna reprezentantka Polski (w kadrze Andrzeja Niemczyka), srebrna medalistka uniwersjady w Izmirze w 2005 roku z reprezentacją B i w tym samym roku mistrzyni Polski z Winiarami Kalisz. Przez ostatnie kilka sezonów broniła barw łódzkich Budowlanych.

Najpóźniej do środy powinien także zostać sfinalizowany transfer 26-letniej libero Dominiki Nowakowskiej, byłej zawodniczki m.in. Centrostalu Bydgoszcz, Jedynki Aleksandrów Łódzki, a w minionym sezonie toruńskich Budowlanych. – Jesteśmy również w trakcie zaawansowanych rozmów ze środkową, w dalszych planach będzie uzupełnienie ataku i przyjęcia – informuje Rokita.Autor: Kamil Jóźwik, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved