Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejny nabytek Pekpolu Ostrołęka

Kolejny nabytek Pekpolu Ostrołęka

fot. archiwum

Zespół Energi Pekpol Ostrołęka nie próżnuje i podpisuje umowy z zawodnikami na kolejny sezon. Nowym libero ostrołęckiej drużyny został Daniel Saczko, który ostatnio występował w drugoligowym SKS-ie Hajnówka.

Wychowanek hajnowskiej siatkówki urodził się 15 października 1986 roku. Jako zawodnik występował w klubach drugiej i pierwszej ligi, m.in. w Delic-Polu Norwid Częstochowa, Pronarze Hajnówka czy Camperze Wyszków. Jego pozycje to przyjmujący i libero – na obu czuje się równie dobrze, ostatnio grał jako przyjmujący w drugoligowym SKS-ie Hajnówka (półfinalista II ligi), choć wcześniej grał też na pozycji libero w rozgrywkach pierwszej ligi. Przyjście tego gracza na pozycję libero może być nieco zaskakujące, lecz wątpliwości stara się rozwiać prezes Stanisław Nowaczyk.

– Daniel to ograny zawodnik na poziomie drugiej oraz pierwszej ligi, a na tę newralgiczną pozycję szukaliśmy człowieka z dużym doświadczeniem – mówi szef ostrołęckiego klubu. – Praktycznie we wszystkich sezonach swojej gry posiadał on znakomite statystyki w przyjęciu. Jego obecność na boisku pomaga zagwarantować dobry odbiór zagrywki przeciwnika – dodał Nowaczyk.

Rozmowy z Danielem Saczko trwały od czasu sparingu, jaki zespół Energi Pekpol rozegrał z SKS-em Hajnówka w trakcie przygotowań tej drugiej drużyny do półfinałów II ligi. Podczas tych test-meczów Saczko wypadł bardzo dobrze i wzbudził zainteresowanie działaczy z Ostrołęki. Negocjacje zakończyły się sukcesem i w sobotni poranek 28-letni zawodnik, mierzący 195 cm, został nowym libero ostrołęckiego klubu.źródło: pekpol.nstrefa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved