Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zagraniczny zaciąg w AZS-ie Częstochowa

Zagraniczny zaciąg w AZS-ie Częstochowa

fot. CEV

AZS Częstochowa się zbroi. Zgodnie z zapowiedziami w tym roku szeregi akademików zasilą nie tylko młodzi zawodnicy, ale wzmocnieniem mają być także obcokrajowcy. Pierwszym z nich jest reprezentant Hiszpanii, rozgrywający - Miguel Ángel de Amo.

Dotychczas z obozu AZS-u Częstochowa napływały informacje dotyczące zawodników odchodzących. Po sezonie 2013/2014 współpracę z częstochowskim klubem zakończył Wojciech Kaźmierczak, a jak mówili włodarze klubu spod Jasnej Góry, nie będzie to jedyne rozstanie. Skład personalny 11. drużyny ostatniego sezonu ma bowiem ulec znacznej zmianie, a początkiem nowego AZS-u miało być pojawienie się nowego właściciela.

Kontynuacją zmian pod Jasną Górą jest tworzenie nowej drużyny. Jako pierwszy prowadzony przez Marka Kardoša zespół zasili rozgrywający, wielokrotny reprezentant Hiszpanii – Miguel Ángel de Amo. 28-letni rozgrywający w ubiegłym sezonie bronił barw słowackiego VK Chemes Humenne, z którym sięgnął po tytuł mistrza Słowacji. Zawodową karierę Hiszpan rozpoczynał w rodzimej lidze, gdzie z klubem PTV Málaga sięgnął po tytuł mistrza kraju rozgrywek na poziomie juniorskim. Po kolejnych sezonach gry w Hiszpanii, z przerwą na przygodę w lidze cypryjskiej, de Amo trafi do czołowego klubu ligi hiszpańskiej – CAI Teruel. Z mistrzem kraju Hiszpan rywalizował na europejskich parkietach w elitarnych rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów. Tę przygodę Hiszpanie, z nowym rozgrywającym AZS-u w składzie, zakończyli na etapie fazy grupowej. W konfrontacji grupy F musieli bowiem uznać wyższość belgijskiego Noliko Maaseik i tureckiego Arkasu Izmir.

W latach 2010-2012 Miguel Ángel de Amo, znajdując uznanie w oczach szkoleniowca reprezentacji Hiszpanii, dwukrotnie prowadził swój zespół do miejsca na podium rozgrywek Ligi Europejskiej (2010 i 2011 rok – srebrny medal). Siatkarskie doświadczenia Hiszpana, poza grą na europejskich parkietach, uzupełnia także gra na plaży, gdzie w 2004 roku w duecie z Inocencio Lario Carrillo zdobył tytuł mistrza świata do 21 lat.Jak ustaliła Strefa Siatkówki, z AZS-em Częstochowa Hiszpan związał się rocznym kontraktem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved