Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Praga: Kociołek/Strąg nie wyszły z grupy, druga para gra dalej

WT Praga: Kociołek/Strąg nie wyszły z grupy, druga para gra dalej

Stolica Czech nie okazała się gościnnym miejscem dla młodej polskiej pary Katarzyna Kociołek/Dorota Strąg. Polki w grupie C doznały trzech porażek i pożegnały się z turniejem. Duet Kołosińska/Brzostek wygrał swój ostatni mecz, wyszedł z grupy i awansował do II rundy.

Po dwóch porażkach – z niemiecką parą Holtwick/Semmler oraz duetem Mashkova/Tsimbalova z Kazachstanu młoda eksportowa para plażowa Katarzyna Kociołek/Dorota Strąg zmierzyła się w spotkaniu ostatniej szansy z Szwajcarkami Goricanec/Huberli. Niestety także i tym razem zawodniczki znad Wisły musiały pogodzić się z porażką. W pierwszym secie przeciwniczki pozwoliły zdobyć Polkom 16 oczek, natomiast w drugiej odsłonie wygrały jeszcze pewniej – 21:13. Przegrana po 34 minutach walki na piasku zakończyła przygodę Kociołek i Strąg w stolicy naszych południowych sąsiadów.

W drugim meczu tej grupy para Holtwick/Semmler odniosła swoje trzecie zwycięstwo. W pokonanym polu po tie-breaku pozostawiła Kazaszki Maszkowa/Cimbalova.

W grupie A drugie swoje zwycięstwo odniosły Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Polki na zakończenie rozgrywek grupowych nie dały żadnych szans holenderskiej parze Roos Van der Hoeven/Jessica Smit. Zarówno w pierwszym, jak i drugim secie Polki były stroną przeważającą i pewnie wygrały obie partie do 9, zajmując ostatecznie drugie miejsce w grupie. Biało-czerwone wyprzedziły Czeszki Kolocovą i Slukovą, które w ostatnim spotkaniu dość długo i niespodziewanie męczyły się z parą z Tajlandii.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek w I rundzie zmierzyły się z czeską parą Michaela Vorlová / Sarka Nakladalova. Polki od początku do końca były mocno skoncentrowane, unikały własnych błędów i pierwszego seta wygrały dość spokojnie 21:14. W drugiej partii niżej notowane Czeszki też nie były w stanie zagrozić biało-czerwonym i nasze siatkarki pewnie i wysoko wygrały drug partię, awansując tym samym do II rundy. W sobotę ich rywalkami będą Daniela Gioria i Laura Giombini z Włoch, a stawką meczu będzie awans do ćwierćfinału.