Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Waldemar Wspaniały: Nie ma się co napinać, sa ważniejsze rzeczy

Waldemar Wspaniały: Nie ma się co napinać, sa ważniejsze rzeczy

fot. archiwum

- Nie da się przez cały okres przygotowawczy do mistrzostw świata, bo tak trzeba nazwać wszystkie turnieje poprzedzające LŚ, grać tym samym składem. Dlatego rotacje są normalnym zjawiskiem - mówi o decyzji Stephane'a Antigi Waldemar Wspaniały.

Selekcjoner reprezentacji Polski zdecydował, że na pierwsze mecze Ligi Światowej do Brazylii poleci nieco rezerwowy skład biało-czerwonych. – Nie da się przez cały okres przygotowawczy do mistrzostw świata, bo tak trzeba nazwać wszystkie turnieje poprzedzające Ligę Światową, grać tym samym składem. Dlatego rotacje są normalnym zjawiskiem i rezerwowi zawodnicy też muszą być wystawieni do niektórych meczów. Młodzi mają szansę pokazać się i udowodnić, że spróbują przebić się do pierwszego składu. Nie ma co się napinać i myśleć, że musimy wygrywać wszystko w Lidze Światowej, bo w tym sezonie są ważniejsze rzeczy – twierdzi były selekcjoner reprezentacji Polski, Waldemar Wspaniały.

Jeżeli mamy tak ważne turnieje jak mistrzostwa świata czy igrzyska olimpijskie, to powinno się treningowo traktować Ligę Światową. Rozumiem, że zainteresowanie tym turniejem jest ogromne, bo to z reguły pierwsze mecze kadry, ale nie zapominajmy o tym, że nie mamy takiego potencjału, by całe lato we wszystkim zwyciężać. To, co wydarzyło się dwa lata temu, kiedy po złocie LŚ przyszła porażka w Londynie – powinno być ostrzeżeniem dla wszystkich – przypomina Wspaniały. – Przy takim natłoku spotkań, jakie czekają reprezentację Polski, dobrze, że trener Stephane Antiga ma możliwość rotacji składem. Zwłaszcza że to są siatkarze, którzy dobrze się znają i grają ze sobą dłuższy czas. Fakt, że powrócili po przerwach Paweł Zagumny czy Mariusz Wlazły, ale przecież nie zapomnieli, jak się gra – dodaje Waldemar Wspaniały, obecnie działacz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved