Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Toruniu budują skład i wprowadzają oszczędności

W Toruniu budują skład i wprowadzają oszczędności

fot. archiwum

Działacze Budowlanych Toruń próbują skompletować skład na przyszły sezon w I lidze. Zmiany w żeńskich ligach jednak znacznie wydłużają ten proces. - Budlex nie będzie już naszym sponsorem tytularnym. Musimy wprowadzać oszczędności - mówi trener Mariusz Soja.

W pierwszej lidze jest ograniczona liczba zawodniczek i – nazwijmy to – „potencjału ludzkiego”. Widać to przy kompletowaniu składu. Nie jest łatwo zebrać fajną dwunastkę za rozsądną cenę – stwierdził Mariusz Soja, szkoleniowiec Budowlanych, który stara się stworzyć drużynę na nowy sezon.

Rok temu dokładnie o tej porze działacze toruńskiego klubu zakończyli kompletowanie drużyny gotowej do podjęcia walki w pierwszej lidze. Dziś sytuacja jest zgoła odmienna. – Przez zmiany w systemie rozgrywek, dodatkowy turniej o ORLEN Ligę, a także przez to, że w tych właśnie rozgrywkach wystąpi więcej drużyn niż w poprzednim sezonie, kompletowanie składu postępuje nieco wolniej niż rok temu – tłumaczy szkoleniowiec Budowlanych Toruń. – Dziewczyny otrzymują więcej propozycji. Te propozycje są bardziej konkurencyjne. Nie ma też nic dziwnego w tym, że czekają na propozycje z ORLEN Ligi. Właśnie dlatego rozmowy się przeciągają.

W składzie czwartej drużyny minionych rozgrywek pierwszej ligi, pomimo przedłużających się negocjacji, doszło jednak do kilku zmian. Z toruńską ekipą żegnają się na pewno Dominika Nowakowska, 26-letnia przyjmująca, która ze względu na kontuzję miniony sezon dokończyła, grając na pozycji libero. oraz 27-letnia Anna Tomczyk, która planuje roczny rozbrat z siatkówką. Nowych klubów szukają również Anna Głowiak, Judyta Szulc i Joanna Sobczak. Doszła do nas natomiast Daria Bąkowska, zawodniczka, która w poprzednim sezonie grała na pozycji libero w drugoligowym Ekstrimie Gorlice – powiedział Mariusz Soja. – Jeśli chodzi o „nowe twarze” jest to jedyna, na tę chwilę, potwierdzona wiadomość.Wszystko tymczasem wskazuje na to, że w Budowlanych zobaczymy więcej nowych twarzy. – Do gry w naszej drużynie przymierzana jest nowa rozgrywająca. Musimy szukać już także przyjmujących, bo nie wiadomo, jaką decyzję podejmie Ewelina Krzywicka – dodaje trener Soja. – Nie dowiemy się tego zapewne przez najbliższe dwa tygodnie. Właśnie dlatego te rozmowy nie są łatwe, ale liczę, że wszystko zakończy się optymistycznie i ten nowy zespół nie będzie mocno zmieniony. Nie ukrywam, że byłem za tym, aby jak najwięcej dziewczyn zostawić w drużynie, ale to też jest nieraz niemożliwe. Trudno jest czasem porozumieć się w sprawie finansów. Dziewczyny chciałyby zarabiać więcej, ale nas na to nie stać, a nie chciałbym obiecywać czegoś, z czego później się nie wywiążemy.

O tym, o co walczyć będą Budowlane w nowym sezonie na zapleczu ORLEN Ligi, a także jakim składem dysponować będą w tych rozgrywkach, decydować będzie wielkość budżetu toruńskiego klubu. – Wiadomo, że Budlex nie będzie już naszym sponsorem tytularnym. Musimy wprowadzać oszczędności – kończy Mariusz Soja. – W tym roku zespół kompletuje się znacznie trudniej. Obecna sytuacja zmusza nas do liczenia każdej złotówki, walki o to, żeby kontrakty nie były za wysokie. Wiadomo, że trzeba ułożyć wszystko tak, aby wypłaty były na czas, ale dla wszystkich ludzi pracujących w klubie, a nie tylko dla zawodniczek.

Więcej w Nowościach – Dzienniku Toruńskim

źródło: nowosci.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved