Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W przyszłym tygodniu Skra odkryje transferowe karty

W przyszłym tygodniu Skra odkryje transferowe karty

fot. Joanna Skólimowska

Karuzela transferowa w klubach PlusLigi rozkręciła się już na dobre. Jak dotąd cicho o nowych graczach w PGE Skrze Bełchatów. - Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu zaczniemy wszystko potwierdzać - przyznał trener mistrzów Polski, Miguel Falasca.

W dużej części zespołów siatkarskiej ekstraklasy mężczyzn nastąpiły już roszady w składach. Skompletowaną kadrę ma już Jastrzębski Węgiel, a wiele nowych nazwisk pojawiło się m.in. w Olsztynie i Bydgoszczy. Sytuacja jest diametralnie inna w zespole mistrzów Polski. Skra Bełchatów póki co nie ogłosiła oficjalnie żadnego transferu, natomiast z klubem pożegnało się kilku zawodników. Do Radomia przeniósł się doświadczony Daniel Pliński, buty na kołku zawiesił Stephane Antiga, a ofertę z Kędzierzyna-Koźla wybrał Paweł Zatorski.

Najwięcej emocji związanych było z odejściem libero Skry. Paweł Zatorski nie ukrywał, że chce zostać w Bełchatowie, jednak klub nie porozumiał się z zawodnikiem w sprawie kontraktu i reprezentant Polski musiał szukać nowego klubu. Bardzo szybko parol na Zatorskiego zagięła ZAKSA, która podpisała z nim dwuletnią umowę. – Paweł Zatorski otrzymał atrakcyjną ofertę z ZAKSY, a bełchatowski klub nie mógł zaproponować takiej samej – przyznał trener Miguel Falasca.W drużynie nastąpiło wiele zmian, odszedł Pliński i Antiga, a my musimy znaleźć innych zawodników. To nie jest takie łatwe w porównaniu z rosyjskimi i tureckimi drużynami. Prawda jest taka, że musieliśmy przeznaczyć budżet również na inne pozycje, a więc nie mogliśmy konkurować z ofertą ZAKSY dla Zatorskiego. Razem z prezesem Piechockim postanowiliśmy o rozstaniu się z Pawłem Zatorskim – wytłumaczył były rozgrywający Skry.

Nie operując nazwiskami, trener Falasca przyznał, że w nowych rozgrywkach w kadrze znajdzie się miejsce dla dwóch siatkarzy na pozycję libero. Jeden z nich będzie młodym, perspektywicznym siatkarzem, natomiast drugi – bardziej doświadczony i być może spoza Polski. – Poprosiłem prezesa Piechockiego o dwóch libero w drużynie, ponieważ były sytuacje w minionym sezonie, na przykład w półfinałowym meczu z Jastrzębskim Węglem, kiedy Zatorski odniósł lekką kontuzję i nie mieliśmy kim go zastąpić. Teraz chciałbym mieć dwóch libero na następny sezon. Prawdopodobnie jednym z nich będzie młody polski zawodnik, a drugi to prawdopodobnie gracz z zagranicy z trochę większym doświadczeniem, przydatnym w Lidze Mistrzów i lidze polskiej. Naszym celem jest stworzenie jeszcze lepszej drużyny. Oczywiście przez wiele lat Paweł był ważnym zawodnikiem dla tego klubu, jest z Bełchatowa, a w PGE Skrze dorastał. Życzymy mu wszystkiego dobrego. Być może w przyszłości tutaj powróci, ale teraz nie było możliwe, aby tutaj został. Życie toczy się dalej, dla niego i dla nas – odpowiedział trener bełchatowian.Na środku siatki w Bełchatowie prawdopodobnie zagra Srećko Lisinac, który miniony sezon spędził w lidze niemieckiej, natomiast jednym z dwóch libero zostanie były siatkarz AZS-u Częstochowa, Kacper Piechocki. Póki co tajemnicą owiane jest nazwisko następcy Antigi na pozycji przyjmującego. Mimo takich medialnych spekulacji sytuacja z nowymi asami w talii Falaski oficjalnie rozstrzygnie się dopiero w przyszłym tygodniu. – Oczywiście musimy znaleźć dobrego przyjmującego w zamian za Stephane’a Antigę. Mocno nad tym pracujemy i już prawie nam się udało, ale ponieważ tematy nie są jeszcze zamknięte na 100%, to nie podajemy nazwisk. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli zacząć wszystko potwierdzać. Najważniejszy jest dobry przyjmujący, dodatkowo jeden środkowy za Plińskiego oraz dwóch libero. O to prosiłem prezesa Piechockiego z myślą o nowym sezonie – zakończył opiekun mistrzów Polski.

źródło: inf. własna, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved