Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Valentina Serena w Rumunii, Anja Spasojević opuszcza Krasnodar

Valentina Serena w Rumunii, Anja Spasojević opuszcza Krasnodar

fot. Cezary Makarewicz

Liga azerska w przyszłym sezonie będzie mocniejsza, jednak niektóre zawodniczki zdecydowały się na jej opuszczenie. Jedną z nich jest rozgrywająca Valentina Serena, która od przyszłego sezonu zagra w ekipie rumuńskiego CSM Bukareszt.

Valentina Serena znana jest polskim kibicom ze swoich występów w Muszynie. Utytułowana zawodniczka swoją karierę kontynuowała przede wszystkim we włoskich klubach z Conegliano, Busto Arsizio, chociaż największą renomę przyniosła jej gra w szeregach Foppapedretti Bergamo. Po przygodnie z ligą włoską przeniosła się do Polski, do zespołu Fakro Muszyny, z którym zdobyła Puchar CEV. Jako kolejny cel swojej kariery obrała kierunek azerski i w ubiegłym sezonie zdecydowała się przyjąć ofertę zespołu Igtisadchi Baku, z którym zdobyła brązowy medal. Teraz Włoszka chce spróbować swoich sił w Rumunii. – Obiecałem, że chcemy walczyć o tytuły i dotrzymuję słowa. Chcemy stworzyć zespół, który będzie miał ambicję osiągnąć mistrzowskie cele. Serena to klasowa zawodniczka i cieszę się, że zagra w naszych szeregach. Wkrótce podamy nazwiska innych zawodniczek, które wzmocnią naszą ekipę – skomentował prezes drużyny CSM Bukareszt Constantine Caliman.

Jak donoszą media, na zmianę barw klubowych zdecyduje się również serbska przyjmująca Anja Spasojević, która ubiegły sezon spędziła w zespole z Krasnodaru. Siatkarka jest prawdziwym obieżyświatem, a poza ligą rodzimą miała okazję grać we Włoszech, Turcji, Rosji oraz w lidze szwajcarskiej. Anja Spasojević ma na swoim koncie dwa mistrzostwa Francji, mistrzostwo Szwajcarii, ale również bogatą karierę reprezentacyjną, która zaowocowała brązowym medalem mistrzostw świata w 2006 roku oraz srebrnym medalem na mistrzostwach Europy w 2007. W kolejnym sezonie zawiesiła jednak swoją karierę z uwagi na konflikt ze szkoleniowcem drużyny Zoranem Terziciem.Anja podjęła decyzję, aby opuścić zespół z Krasnodaru. Nie podjęła jeszcze decyzji, gdzie zagra w przyszłym sezonie. Niemniej jednak pojawiło się kilka ciekawych ofert z Europy, które na pewno rozważy – podsumowuje menedżer siatkarki Siergiej Makarow.

źródło: blocaut.ro, inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved