Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Gerymski zostaje w KPS-ie Siedlce, zawodnicy odchodzą

Sławomir Gerymski zostaje w KPS-ie Siedlce, zawodnicy odchodzą

fot. archiwum

Po bardzo udanym sezonie w wykonaniu zawodników KPS-u Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS posypały się dla nich oferty nawet z klubów PlusLigi. W zespole na pewno zostanie trener Gerymski, a jednym z jego nowych graczy ma być Piotr Łukasik.

KPS nigdy nie należał do finansowych potentatów. Przeważnie stawiał na młodych i perspektywicznych zawodników. Taka strategia budowania drużyny w końcu przyniosła sukces, bowiem pod wodzą Sławomira Gerymskiego siedlczanie zawędrowali aż do finału pierwszoligowych rozgrywek. Wprawdzie musieli w nim uznać wyższość Campera Wyszków, ale dobra postawa zawodników spowodowała, że chęcią ich pozyskania zainteresowały się bogatsze kluby I ligi oraz biedniejsze z PlusLigi. – Inne kluby oferują naszym zawodnikom znacznie wyższe kontrakty od nas. Nam zależy na siatkarzach, ale nie za wszelką cenę. Nie stajemy do licytacji z innymi zespołami. Mamy im do zaoferowania konkretne i wypłacalne kontrakty na poziomie, na który nas stać i tego będziemy się trzymać. Wprowadzamy też systemy motywacyjne w postaci premii. Zależy nam na zawodnikach, którzy chcą u nas pracować i podnosić swoje umiejętności pod wodzą dobrego trenera – podkreślił Marian Burzec, prezes KPS-u.

Zatem w szeregach wicemistrza zaplecza elity zanosi się na sporą rewolucję kadrową. Na pewno jego barw w przyszłym sezonie nie będzie reprezentował Damian Schulz, który wraca z wypożyczenia do Trefla Gdańsk. Ofertę Campera Wyszków wybrał Damian Sobczak, który zastąpić ma Adriana Stańczaka. Ponadto z siedlecką ekipą pożegnali się także – Mateusz Przybyła i Radosław Zbierski, a wszystko wskazuje na to, iż to i tak nie koniec odejść z KPS-u. – Można się jedynie zastanawiać, czy dla niektórych zawodników nie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby uciekać spod skrzydeł dobrego trenera. Mam wrażenie, że lepiej byłoby dla ich rozwoju, aby zostali u nas jeszcze przez rok i nadal podnosili swoje umiejętności – skomentował Burzec.

Pewne jest, że na ławce trenerskiej wicemistrza I ligi wciąż zasiadał będzie duet trenerski Sławomir Gerymski/Maciej Nowak, co powinno być gwarantem tego, że działaczom KPS-u uda się znaleźć młodych i utalentowanych graczy, którzy zastąpią w zespole odchodzących zawodników. Jednym z kandydatów do gry w barwach ekipy z województwa mazowieckiego jest Piotr Łukasik, który dotychczas występował w AZS-ie Indykpolu Olsztyn, choć nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności w PlusLidze. – Nie mamy jeszcze podpisanych umów z zawodnikami, także nie chciałbym uprzedzać faktów. Już nie raz zdarzało się, że kluby dogadywały się z siatkarzami, a później nie dochodziło do podpisania kontraktu. Ale potwierdzam, że jest on w kręgu naszych zainteresowań – zakończył Marian Burzec.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved