Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rachael Adams nową siatkarką Imoco Conegliano

Rachael Adams nową siatkarką Imoco Conegliano

fot. Cezary Makarewicz

Pierwszym trenerem Imoco Volley Conegliano został niedawno mianowany były szkoleniowiec Tauronu Dąbrowa Górnicza, Nicola Negro. W ślad za włoskim trenerem poszła amerykańska środkowa, Rachael Adams, która ORLEN Ligę zamieniła na Serie A.

Po rozczarowującym sezonie w wykonaniu zespołu z Dąbrowy Górniczej w klubie zdecydowano się przeprowadzić rewolucję kadrową. Z drużyną pożegnało się kilka zawodniczek, w tym Natalia Brussa, Marina Katić czy Elżbieta Skowrońska. Pożegnano się również z dwójką trenerów – Nicolą Negro oraz Leszkiem Rusem. Pierwszy z nich dosyć szybko znalazł nowego pracodawcę, którym został Imoco Volley Conegliano, którego barw nie tak dawno broniła Zuzanna Efimienko, drugi zaś rozpocznie pracę jako pierwszy szkoleniowiec w Bielsku-Białej. Ziemię polską na włoską zamieniła także Amerykanka Rachael Adams, która w zeszłym sezonie broniła barw Tauronu Banimexu. Środkowa została skuszona przez klub z Conegliano i przez kolejny rok będzie współpracowała z Nicolą Negro.

Mierząca 190 centymetrów wzrostu Amerykanka urodziła się w 1990 roku w Cincinnati. Swoją karierę siatkarską zaczynała w klubie Texas Longhorns, z którego przeniosła się do Pałacu Bydgoszcz. Po sezonie spędzonym w północnej części Polski Adams zdecydowała się skorzystać z oferty innej ekipy z ORLEN Ligi, a mianowicie zasilić szeregi Tauronu Banimexu. W barwach teamu z Zagłębia Adams zdobyła Superpuchar Polski. Na swoim koncie środkowa ma również wygraną w Pucharze Panamerykańskim. – Rachael jest młodą siatkarką, która dysponuje nieprzeciętnymi warunkami fizycznymi. W krótkim czasie pokazała, że jest bardzo utalentowaną siatkarką. W ciągu ostatnich dwóch lat w Polsce pokazała swoje atuty – siłę w ataku, wysoki blok i dobre czucie na siatce. Rachael miała oferty z Azerbejdżanu i Turcji, jednak wybrała Włochy, by kontynuować swój rozwój. Wierzę, że będzie to jedna z czołowych siatkarek w zespole i w lidze – pochwalił nową siatkarkę Imoco trener Nicola Negro.

Rachael Adams to nie jedyne wzmocnienie Imoco Volley. Do klubu dołączyła już rozgrywająca Alisha Glass, która ostatni sezon spędziła w Fenerbahce Stambuł. Tucję na Italię zamieniła także inna była siatkarka Atomu Trefla Sopot, Neriman Ozsoy.źródło: imocovolley.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved