Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowicze poznali system kwalifikacji do IO 2016

Plażowicze poznali system kwalifikacji do IO 2016

fot. archiwum

Najważniejsza impreza każdego czterolecia, igrzyska olimpijskie, w 2016 roku zagości w Rio de Janeiro. W Brazylii o medale powalczą po 24 męskie i damskie pary plażowe. FIVB przedstawiła możliwe ścieżki kwalifikacji do turnieju rozgrywanego w Kraju Kawy.

W brazylijskim turnieju olimpijskim wystąpią 24 męskie i 24 damskie pary plażowe. Gwarancję udziału ma już jeden duet damski i jeden męski z Kraju Kawy z racji faktu, iż Brazylia jest organizatorem imprezy. Pozostałe miejsca zostaną obsadzone w czterech etapach. Pierwszym z nich są mistrzostwa świata rozgrywane w dniach 26 czerwca – 7 lipca 2015 w Holandii. Zwycięskie pary otrzymają bilety na turniej olimpijski dla swojej federacji.

Kolejną okazją na zdobycie przepustek do Rio de Janeiro jest wysokie miejsce w rankingu olimpijskim. Decydująca będzie klasyfikacja z dnia 13 czerwca 2016 roku, dzięki której miejsca w Brazylii zagwarantuje sobie 15 najlepszych par męski i damskich. FIVB narzuciła jednak pewne ograniczenia, a mianowicie każdy kraj będzie ograniczony do dwóch miejsc na igrzyskach, a każda z par najlepszej piętnastki będzie musiała mieć na swoim koncie co najmniej 12 występów na turniejach klasy World Tour, mistrzostwach świata czy kontynentów pomiędzy 1 stycznia 2015 a 13 czerwca 2016.

Szansą numer trzy będą turnieje organizowane przez każdą z federacji kontynentalnych, a mianowicie zawody Pucharu Kontynentalnego. Zwycięzca turnieju zagwarantuje swojemu krajowi jedno miejsce w rozgrywkach olimpijskich. Tu również pojawia się ograniczenie – jeśli dany kraj wywalczy już dwa miejsca w Rio de Janeiro, w turnieju kontynentalnym nie będzie mógł ubiegać się o kolejne.Czwartą okazją na zdobycie biletów „last minute” do Brazylii będzie dodatkowy turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Kwalifikację do tych rozgrywek zapewnią sobie kraje, które w Pucharach Kontynentalnych uplasowały się na drugiej i trzeciej pozycji. Z tych rozgrywek do najważniejszej imprezy czterolecia trafią dwie pary, które dopełnią listę uczestników.

Jak widać szans i okazji na wyjazd do Brazylii nie zabraknie, jednak mimo wszystko droga do upragnionych igrzysk olimpijskich jest długa i kręta…

źródło: beachvolleyball.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved