Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowi rozgrywający na celowniku Effectora Kielce

Nowi rozgrywający na celowniku Effectora Kielce

fot. archiwum

Po opuszczeniu Effectora Kielce przez Nikodema Wolańskiego włodarze klubu z Kielc rozpoczęli poszukiwania nowego rozgrywającego. Do Piotra Lipińskiego dołączyć może ktoś z dwójki Mateusz Leszczawski/Marcin Janusz.

O pierwszym z zawodników dość głośno było kilka miesięcy temu, kiedy to przy urazie Nicolasa Uriarte Mateusza Leszczawskiego przymierzano do zespołu aktualnego mistrza Polski – Skry Bełchatów. Jednak w styczniu ze względu na zamknięty okres transferowy Polski Związek Piłki Siatkowej zablokował transfer. – Niestety nasze rozmowy stanęły w martwym punkcie ze względu na przepisy PZPS-u. Poprzez tę ustawę moje wszelkie możliwości zostają zatrzymane – mówił zawodnik w rozmowie ze Strefą Siatkówki. Rzeczywiście po wcześniejszym rozstaniu z Chemes Humenne (który zakontraktował wówczas Miguela de Amo) Mateusz Leszczawski do końca sezonu pozostał bez klubu. Wcześniej 25-letni Leszczawski z powodzeniem grał w rodzimych rozgrywkach ligowych, na zapleczu ekstraklasy, broniąc barw Ślepska Suwałki (z którego trafił do mistrza Słowacji), w poprzednich sezonach grając w MKS-ie MOS Będzin, BBTS-ie Bielsko-Biała czy Siatkarzu Wieluń. Mimo doniesień o przymierzaniu do klubu z Kielc sam zawodnik nie potwierdza prowadzonych rozmów z Effetorem, a zapytany o zainteresowanie i otrzymane propozycje z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce przyznaje jedynie, że faktycznie spotkał się z pewnym zainteresowaniem, unikając jednak szczegółów.

Poza Mateuszem Leszczawskim w kontekście klubu z Kielc pada też nazwisko byłego rozgrywającego AZS-u Częstochowa – Marcina Janusza. Młody zawodnik minionego już sezonu z pewnością nie może zaliczyć do udanych, bo znaczną część rozgrywek spędził na leczeniu kontuzji. Aktualnie w klubie spod Jasnej Góry po zakontraktowaniu Hiszpana Miguela de Amo i pozostawieniu dobrze radzącego sobie pod nieobecność Janusza i przy urazie Kozłowskiego, Konrada Buczka, w szeregach akademików zabrakło miejsca dla wypożyczonego ze Skry Bełchatów 20-letniego rozgrywającego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved