Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Filip: Dam z siebie wszystko

Michał Filip: Dam z siebie wszystko

fot. archiwum

W minionym sezonie Asseco Resovii Rzeszów nie udało się obronić mistrzostwa Polski i na szyjach siatkarzy z Podkarpacia zawisły srebrne medale. Taki krążek otrzymał też Michał Filip, który zagra w kadrze w Lidze Europejskiej. - To duża szansa - przyznał zawodnik.

Zespół z Rzeszowa od kilku lat znany jest z dobrej pracy z młodzieżą. W siatkarskiej szkółce rzeszowian wychował się między innymi Dawid Dryja, Jakub Peszko czy Mateusz Masłowski. W tym gronie znalazł się również Michał Filip, który w zakończonym niedawno sezonie 2013/2014 uzupełnił lukę na pozycji przyjmującego po kontuzji Oliega Achrema. Dla młodego zawodnika poczucie atmosfery PlusLigi było wielki przeżyciem. – PlusLiga i Młoda Liga to całkiem inny świat. Drużyny z PlusLigi prezentują zdecydowanie wyższy poziom. Poza tym miałem możliwość trenowania z zawodnikami z najwyższej półki. To bardzo cenna doświadczenie – przyznał Filip. – Łatwo nie było, ale do wszystkiego da się przyzwyczaić. Bardziej doświadczeni zawodnicy motywowali i pomagali mi na treningach, dzięki czemu dużo łatwiej mi się pracowało – dodał przyjmujący z Rzeszowa.

Jednym z plusów minionego sezonu dla Michała Filipa była sama możliwość występów na parkietach polskiej ekstraklasy, jednak niezwykle wartościowy był dla niego także srebrny medal PlusLigi. – Czułem jakby to był sen. To coś niesamowitego stać na podium PlusLigi. Marzyłem o czymś takim od momentu, kiedy zacząłem trenować siatkówkę – przyznał siatkarz wicemistrzów Polski.

Po zakończeniu zmagań ligowych Filip nie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek i regenerację. Dobra praca w klubie, doświadczenie zebrane z pierwszym zespołem Resovii zaowocowało powołaniem do kadry B na Ligę Europejską. Trenerem zaplecza polskiej reprezentacji jest Andrzej Kowal, który bardzo dobrze zna swojego podopiecznego z Rzeszowa. – Na każdym treningu i w każdym meczu dawałem z siebie wszystko. Dostając powołanie, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Dla mnie będzie to duża szansa na pokazanie swoich umiejętności. Cel jest jeden – dać z siebie wszystko i pokazać się z jak najlepszej strony – skomentował przyjmujący. – To jest sport, tutaj decydują umiejętności, a nie znajomości. Przewagę mogę jedynie wypracować na treningach czy meczach – powiedział o współpracy z trenerem Kowalem Michał Filip.Zespół z Podkarpacia od kilku lat stosuje politykę wypożyczania swoich utalentowanych wychowanków do innych zespołów, w których młodzi siatkarze nabierają doświadczenia. Taki los spotkał chociażby Dawida Dryję, który po przygodzie z ekipami z Warszawy i Kielc wraca na Podpromie i dostanie szansę walki o miejsce w składzie wicemistrzów Polski. Jak będzie wyglądała przyszłość Michała Filipa? – Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że ta sprawa jest w dalszym ciągu otwarta – uciął przyjmujący.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved