Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. C: Belgowie w trzech setach wygrali z Australią

LŚ, gr. C: Belgowie w trzech setach wygrali z Australią

W pierwszym zakończonym meczu tegorocznej edycji Ligi Światowej w grupie C Belgowie pokonali 3:0 reprezentację Australii. Najskuteczniejszy w ekipie gospodarzy był Bram Van den Dries. W niedzielę kolejny mecz tych drużyn.

Lepiej w spotkanie weszli Australijczycy, których poprowadził Adam White. Siatkarze z Oceanii grali także skutecznie w bloku. Prowadzili już 19:16. Wtedy ciężar gry na swoje barki wziął Sam Deroo, którego ataki były nie do zatrzymania. Mocną zagrywkę dołożył Frank Depestele i Belgowie doprowadzili do remisu po 20. Zespół Czerwonych Diabłów miał trzy piłki setowe, jednak wybronili je White i Thomas Edgar. Australijczycy także mieli swoje szanse na zakończenie partii. Ostatecznie skuteczny atak Brama Van den Driesa dał zwycięstwo Belgom 30:28. Druga odsłona toczyła się punkt za punkt. Dobra gra Van den Driesa i Depestele’a pozwoliła podopiecznym Dominique’a Bayensa zbudować pięciopunktową przewagę (16:11). Straty okazały się zbyt duże dla Australijczyków, a dzięki skutecznej grze środkowych – Simona Van der Voorde i Pietera Verheesa Belgowie przypieczętowali zwycięstwo 25:19.

W trzecim secie ton gry nadawali Belgowie. Prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:12. Wtedy wkradło się lekkie rozluźnienie w szeregi Czerwonych Diabłów i wykorzystali to Australijczycy, którzy odrobili większość strat (21:22). Jednak Matthijs Verhanneman skutecznie atakował i dał historyczne zwycięstwo swojej drużynie, która wygrała 25:21 i całe spotkanie 3:1. Był to pierwszy mecz Belgów w Lidze Światowej. – Kluczowy dla przebiegu spotkania był pierwszy set. Mieliśmy okazję, żeby przechylić w nim szalę zwycięstwa na naszą korzyść, jednak nie wykorzystaliśmy swojej szansy. Próbowaliśmy wrócić do gry w tym meczu, jednak nie potrafiliśmy nawiązać wyrównanej walki z rywalem. Rewanż w niedzielę? Jest to w naszym zasięgu – przyznał na pomeczowej konferencji kapitan reprezentacji Australii, Aiden Zingel.

W pełni wykorzystaliśmy to, że graliśmy przed własną publicznością i w naszym pierwszym spotkaniu w Lidze Światowej odnieśliśmy zwycięstwo. Nie mogliśmy przystąpić do tego meczu na pół gwizdka, graliśmy ambitnie to, co potrafimy. W pierwszej partii Australijczycy nadawali ton gry, jednak udało nam się wrócić, a seta zakończył Bram Van den Dries. Powinniśmy skończyć tę partię wcześniej, wtedy, kiedy mieliśmy taką okazję, a wykorzystaliśmy dopiero czwartą, musimy nad tym popracować – przyznał Dominique Bayens, szkoleniowiec Belgów.

Belgia – Australia 3:0
(30:28, 25:19, 25:21)

Belgia: Van den Dries (15), Deroo (12), Depestele (5), Verhees (9), Van de Voorde (7), Verhanneman (11), Dejonckheere (libero) oraz Teuerlinckx, Coolman i Valkiers
Australia: Zingel (7), Roberts (4), Passier (3), Edgar (21), Pecock (3), White (10), Perry (libero) oraz Sanderson (2), Mote i Douglas-Powell (1)