Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kolejne decyzje w BKS-ie. Przychodzi Muhlsteinova, wraca Bamber

Kolejne decyzje w BKS-ie. Przychodzi Muhlsteinova, wraca Bamber

fot. orlenliga.pl

W New Restaurant Dworek odbyła się konferencja prasowa BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała, podczas której przedstawiony został nowy trener Leszek Rus. Podczas spotkania nie zabrakło pytań o skład bialskiego zespołu w przyszłym sezonie 2014/2015.

W BKS-ie Aluprofie zostają Heike Beier, Helena Horka, Mariola Wojtowicz, Aleksandra Trojan, Dorota Wilk, Sylwia Pelc, Natalia Strózik i Koleta Łyszkiewicz. – Ponadto do naszego składu dołączą znana w Bielsku-Białej Natalia Bamber-Laskowska oraz rozgrywająca, która poprzedni sezon spędziła w Chemiku Police – Lucie Muhlsteinova. Wciąż trwają rozmowy z dwiema polskimi przyjmującymi – zdradził podczas konferencji Prezes Zarządu Bialskiego Klubu Sportowego S.A. Ryszard Bortliczek. Oznacza to, że w przyszłym sezonie w Bielsku-Białej nie zobaczymy Karoliny Ciaszkiewicz-Lach, Danijeli Nikić, Marty Szymańskiej, Moniki Czypiruk-Solarewicz i Joanny Prokop. Na konferencji obecna była również wybrana przez kibiców najlepszą siatkarką sezonu – Mariola Wojtowicz, która dziękowała wszystkim, którzy oddali na nią głos. – Myślę, że wygrała siatkarka, która poinformowała o tym głosowaniu większą liczbę osób. Mam bardzo dużą rodzinę i wielu znajomych – uśmiechała się bielska libero.

Podczas spotkania przedstawiony został nowy trener BKS-u Aluprofu, który pracę w bielskim klubie rozpocznie od czerwca. – Myślę, że nasz skład pozwoli nam na walkę o najlepszą czwórkę ligi. To nie jest pompowanie balonika z mojej strony. To realna ocena tego, co chcielibyśmy osiągnąć – mówił podczas konferencji Leszek Rus, któremu w przyszłym sezonie pomagać będą Marcin Owczarski (drugi trener), Adam Malik (statystyk), Jakub Gniado (trener przygotowania fizycznego) oraz Elżbieta Handzlik (fizjoterapeutka).

Siatkarki BKS-u Aluprofu roztrenowanie mają do końca maja pod okiem Marcina Owczarskiego. Odmieniony BKS Aluprof przygotowania do sezonu rozpocznie w połowie lipca. Najprawdopodobniej cały przyszły sezon bielszczanki rozegrają w hali pod Szyndzielnią. Wszystko za sprawą rozbudowy Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej i związanego z nim zakazu organizowania imprez masowych w hali BKS-u.źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved