Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Funvic/Taubate – narodziny nowej potęgi?

Funvic/Taubate – narodziny nowej potęgi?

fot. archiwum

O tym, że Funvic/Taubate ma mocarstwowe plany, można było przekonać się w minionym sezonie. W klubie z Superligi grał m.in. Giba i Elvi Contreras, jednak wynik sportowy nie był zadowalający. Teraz Funvic solidnie się dozbroił i marzy o medalach.

Sezon 2013/2014 dla teamu z Taubate nie był zbyt udany. Zespół prowadzony przez Cezara Douglasa uplasował się na 10. miejscu i musiał walczyć o ligowy byt. Przed startem sezonu działacze Funvicu nie kryli, że chcą zająć miejsce w czołowej ósemce i trochę „namieszać” w ligowej rywalizacji. Gwarancją tego miał być dosyć mocny, choć nie gwiazdorski skład. Jego podstawowym filarem miał być Giba, który w środku sezonu rozwiązał kontrakt z klubem. W jego miejsce sprowadzono Elviego Contrerasa, który do spółki z Tiago Barthem, Indio i Danielem McDonnellem miał zapewnić miejsce w play-off. Ta sztuka jednak się nie udała.

Przed startem rozgrywek 2014/2015 włodarze Funvicu/Taubate zdecydowali się dokonać czystki w zespole. Z drużyną pożegnali się niemal wszyscy siatkarze. Miejsce w kadrze znalazło się tylko dla młodych Deivida i Diego. Kartka z nazwiskami potencjalnych wzmocnień była długa i bardzo spektakularna. Znalazł się na niej między innymi wicemistrz Brazylii Sidao czy Thiago Sens z RJ Rio de Janeiro. Niektórzy siatkarze, o których pozyskanie walczyli działacze z Taubate, to światowy top i wydawało się niemożliwe, by cała plejada gwiazd trafiła do tego klubu. Jak się okazało – chęci i zwiększony budżet mogą działać cuda.

Od nowego sezonu grą Funvicu dyrygował będzie Raphael Vieira da Oliveira. Siatkarz ten znany jest z występów w Trentino Volley czy ostatnio w Halkbanku Ankara, z którymi zdobywał rozliczne trofea na arenie krajowej czy międzynarodowej. Do zespołu dołączył Thiago Sens, który uciekł z tonącego okrętu, jakim był RJ Rio de Janeiro. Przyjmujący nie będzie jednak podstawowym siatkarzem na swojej pozycji, ponieważ do zespołu dołączyli dwaj reprezentanci Canarinhos: Felipe Fonteles oraz Dante Amaral. Pierwszy z nich ma za sobą dwa niezwykle udane sezony poza granicami ojczyzny – pierwszy w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a drugi w tureckim Fenerbahce. Partnerem popularnego „Lipe” będzie legenda siatkówki z Kraju Kawy – Dante Amaral. Doświadczony przyjmujący spędził ostatni sezon w Japonii, gdzie zdobył m.in. złoty medal ligi japońskiej. – Kiedy usłyszałem o projekcie, jaki szykuje się w Taubate, byłem pod wielkim wrażeniem. Zebrano tam zespół, który jest bardzo silny. W składzie jest wiele znanych i mocnych nazwisk, które gwarantują walkę o tytuły. Cieszę się, że po udanym sezonie w Japonii mogę wrócić do Brazylii i wciąż walczyć o najwyższe cele – powiedział Dante.Wymieniona czwórka to nie wszystkie nowe twarze w zespole. Na środku siatki zakontraktowany został wielokrotny reprezentant Brazylii Sidao, który wraz z Sesi-SP zdobył srebrne medale Superligi. Jego partnerem będzie Mauricio, który miniony sezon rozpoczął w barwach drużyny z Rio de Janeiro, a zakończył go w Halkbanku Ankara, z którym zdobył srebrny medal Ligi Mistrzów. Na pozycji atakującego zagra wyróżniający się, choć już niemłody Lorena. 35-letni atakujący poprzednie rozgrywki spędził w Modzie Maringa, która również rozczarowała i uplasowała się jedynie na ósmej lokacie. – W przyszłym sezonie zagram w Funvicu/Taubate i już się cieszę na tę myśl. Dziękuję za sezon spędzony w Marindze – napisał na jednym z portali społecznościowych Lorena.

Po czasie świetności Banespy, Unisulu i Cimedu Florianopolis na siatkarskiej mapie Brazylii najmocniejszym ośrodkiem jest teraz Belo Horizonte, gdzie swoje mecze rozgrywa mistrzowska Sada Cruzeiro oraz aktualnie nieco słabszy Vivo/Minas. Równie mocna jest ekipa Sesi-SP Sao Paulo, a w tym sezonie swoją siłę pokazał Volei Brasil Kirin. Czy Funvic zdoła odebrać mistrzowskie pierścienie Sadzie Cruzeiro? Patrząc po zakontraktowanych siatkarzach, jest to jak najbardziej prawdopodobne, byle tylko cały projekt nie rozsypał się w podobny sposób jak potężna drużyna RJX w Rio de Janeiro.

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved