Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dwóch nowych graczy w Pekpolu Ostrołęka

Dwóch nowych graczy w Pekpolu Ostrołęka

fot. archiwum

Damian Wdowiak, były zawodnik m.in. Skry Bełchatów i AZS-u Częstochowa, a ostatnio Bzury Ozorków, oraz Piotr Cichocki z MOS-u Wola Warszawa będą w przyszłym sezonie grali w barwach Pekpolu Ostrołęka. Umowę z klubem przedłużył Grzegorz Białek.

Pierwszoligowy zespół Energa Pekpol Ostrołęka ma nowego atakującego. Został nim 22-letni Damian Wdowiak, były gracz Skry Bełchatów i AZS-u Częstochowa. Zawodnik ten ma za sobą występy w PlusLidze oraz w Lidze Mistrzów. Wychowanek Bzury Ozorków w 2010 roku zdobył ze swoim klubem brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. Podczas turnieju finałowego wybrano go najlepszym atakującym. W seniorskiej siatkówce pierwsze kroki stawiał w barwach Skry Bełchatów. W sezonie 2011/12 miał okazję wystąpić w meczach Ligi Mistrzów, m.in. przeciwko słynnemu Fenerbahce Stambuł z Ivanem Miljkoviciem w składzie. Młody atakujący nie przestraszył się gwiazd po drugiej stronie siatki i w meczu w Stambule zdobył aż 16 punktów. W sezonie 2012/13 był najlepszym atakującym Młodej Ligi i w połowie sezonu przeniósł się do AZS-u Częstochowa na wypożyczenie. Tam zagrał w kilku meczach PlusLigi. – Damian to jest zawodnik, przed którym jest przyszłość w siatkówce, obdarzony jest bardzo dobrą motoryką. W tej chwili jedyne, czego mu brakuje, to ogranie na najwyższym poziomie – mówił w jednym z wywiadów były trener bełchatowskiej Skry, Jacek Nawrocki.

Po zakończeniu sezonu 2012/13 Wdowiak powrócił do swojego macierzystego klubu i pomógł Bzurze Ozorków w utrzymaniu się w II lidze. Był jednym z najlepiej punktujących zawodników w II lidze i to zwróciło uwagę ostrołęckich działaczy. Negocjacje z byłym graczem Skry i Częstochowy zakończyły się sukcesem – dziś Damian podpisał roczny kontrakt. O miejsce w składzie rywalizował będzie ze swoim imiennikiem, Damianem Wierzbickim. Damian Wdowiak to zawodnik, który na pewno dużo nam pomoże na pozycji atakującego – mówi prezes klubu Stanisław Nowaczyk.Gracz ten prezentował się w ostatnich sezonach bardzo dobrze, ma dobrą opinię wśród trenerów i uznaliśmy, że warto na niego postawić. Jestem przekonany, że będzie to dobra decyzja – dodaje. Damian Wdowiak na 200 cm wzrostu. Jego zasięg w ataku to 345 cm, blokuje na wysokości 330 cm.

Również 21-letni Piotr Cichocki w najbliższym sezonie zagra w barwach Energi Pekpol Ostrołęka. Kapitan MOS-u Wola Warszawa podpisał roczną umowę z ostrołęckim klubem. Młody przyjmujący należał do wyróżniających się zawodników w drugiej lidze w poprzednim sezonie. Jego klub – MOS Wola Warszawa – wygrał rozgrywki II ligi gr. 4. Sam zawodnik był liderem zespołu oraz kapitanem drużyny. Charyzmatyczny gracz od nowego sezonu zagra w Ostrołęce, gdzie będzie miał okazję rywalizować o miejsce w składzie z Michałem Przybylskim i Grzegorzem Białkiem, który w tym tygodniu przedłużył umowę z klubem. Przyjmujący będzie nadal reprezentował barwy klubu z Ostrołęki, w którym gra nieprzerwanie od 2008 roku.Cieszymy się, że Piotr dołączył do naszej drużyny – mówi prezes ASPS-u NET Ostrołęka, Stanisław Nowaczyk. – To bardzo zdolny i ambitny gracz. Mamy nadzieję, że swoją postawą udowodni, że zasługuje na występy w pierwszej lidze – dodaje. Piotr Cichocki urodził się w 1993 roku. Jest wychowankiem olsztyńskiego Chemika. Od dwóch sezonów występował w MOS-ie Wola Warszawa, jak również w AZS-ie Politechnika Warszawska w Młodej Lidze. Ma 196 cm wzrostu.

źródło: pekpol.nstrefa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved