Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dwie zmiany w kadrze Polski siatkarek na turniej w Bydgoszczy

Dwie zmiany w kadrze Polski siatkarek na turniej w Bydgoszczy

fot. CEV

Trener Piotr Makowski ogłosił nazwiska zawodniczek, które walczyć będą od dziś w turnieju kwalifikacyjnym w Bydgoszczy. W porównaniu do składu z Lugano zabrakło w nim Kornelii Moskwy i Aleksandry Wojcik, zastąpiły je Daria Paszek oraz Katarzyna Połeć.

Trener Piotr Makowski zapowiadał, że będzie korzystał w ciągu całego sezonu ze wszystkich zawodniczek z szerokiej kadry. Po turnieju w Lugano selekcjoner w miejsce środkowej Kornelii Moskwy powołał Katarzynę Połeć, zamiast Aleksandry Wójcik w dwunastce znalazła się Daria Paszek. Polki drugi turniej kwalifikacyjny rozpoczną piątkowym meczem z najsłabszą jak do tej pory w grupie reprezentacją Łotwy.

Jesteśmy na początku długotrwałego projektu. Jestem przekonana, że będzie on udany – mówi reprezentacyjna rozgrywająca Joanna Wołosz. Od piątku do niedzieli polskie siatkarki wezmą udział w drugim turnieju kwalifikacyjnym grupy B do mistrzostw Europy w 2015 roku. W pierwszym podopieczne trenera Piotra Makowskiego pokonały w Lugano Łotwę i Szwajcarię po 3:0 oraz Ukrainę 3:2. Zwycięzca rywalizacji uzyska awans do kontynentalnego czempionatu. Druga drużyna w tabeli będzie musiała wystąpić w przyszłorocznym barażu.

Krok po kroku budujemy naszą dobrą grę – dodaje Joanna Wołosz. – W Lugano mecz z Ukrainą nie zaczął się najlepiej. Przegrywałyśmy 0:2. Od trzeciej partii zaczęłyśmy prezentować to, co potrafimy. Mamy młody zespół, potrzebujemy dużo grania. Takie mecze jak ten z Ukrainą budują atmosferę w zespole. Świetnie czuję się w kadrze. Aż chce się chodzić na trening.Skład reprezentacji Polski na Turniej Kwalifikacyjny do ME 2015 w Bydgoszczy:

Rozgrywające:
Izabela Bełcik, Joanna Wołosz
Atakujące:
Izabela Kowalińska, Malwina Smarzek, Katarzyna Zaroślińska
Środkowe:
Agnieszka Kąkolewska, Maja Tokarska, Katarzyna Połeć
Przyjmujące:
Klaudia Kaczorowska, Elżbieta Skowrońska, Daria Paszek
Libero:
Agata Durajczyk

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved