Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Będzinie nie rezygnują ze starań o PlusLigę

W Będzinie nie rezygnują ze starań o PlusLigę

fot. archiwum

MKS Banimex Będzin nie rezygnuje ze starań o wywalczenie przepustki do zawodowej PlusLigi. Klub z Zagłębia swoje mecze chce rozgrywać w Sosnowcu i czeka na decyzję PLPS-u, która powinna zapaść w przyszłym tygodniu.

Zagłębiowski zespół zajął w pierwszoligowych rozgrywkach czwarte miejsce, czym spełnił sportowy warunek ewentualnego uczestnictwa w rozgrywkach PlusLigi. To jednak za mało. Obecnie klub, który chce rywalizować w elicie, musi jeszcze posiadać halę spełniającą wymogi zawodowych rozgrywek, odpowiedni budżet oraz zespół, którego potencjał daje szansę na wyrównaną rywalizację z najlepszymi. – Naszym największym problemem jest oczywiście hala, gdyż nasz obiekt w Łagiszy w żaden sposób wymogów PlusLigi nie spełni. Chcemy jednak zgłosić do rozgrywek halę przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu. Przedstawiciel ligi już wizytował ten obiekt, a jego opinia była nam przychylna. Nikt nie powiedział nam „nie”. Myślę, że małymi kroczkami zbliżamy się do startu w wymarzonych rozgrywkach – mówi Emil Bystrowski, prezes MKS-u.

W mediach pojawiały się też informacje, że starania klubu z Będzina rozbiją się o to, że w PlusLidze mogą grać tylko sportowe spółki, a MKS jest stowarzyszeniem. – Nie wiem, kto rozpowszechnia takie informacje. To nie jest prawda. Zresztą w naszych czasach spółkę powołuje się w tydzień. A więc w czym problem? – pyta prezes.

Decyzja w sprawie udziału w przyszłorocznych rozgrywkach PlusLigi MKS-u Będzin oraz Cuprum Lubin, które złożyły akces do profesjonalnej ligi, zapadnie w przyszłym tygodniu. 26 maja w Uniejowie rozpocznie się spotkanie prezesów PlusLigi, na którym udziałowcy PLPS-u zdecydują o jej ewentualnym rozszerzeniu.źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved