Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > VI Mistrzostwa Polski Sędziów w Piłce Siatkowej w Giżycku

VI Mistrzostwa Polski Sędziów w Piłce Siatkowej w Giżycku

fot. archiwum

Gdy emocje na ligowych parkietach już opadną, gdy siatkarze rozpoczną urlopy lub reprezentacyjne zmagania, to sędziowie staną po przeciwnych stronach siatki. W Giżycku stoczą zacięty bój o mistrzostwo Polski sędziów w piłce siatkowej Mazury 2014.

Była Wieliczka, była Nowa Ruda – czas na Giżycko. Centralny Ośrodek Sportu od 30 maja do 1 czerwca gościł będzie najlepszych siatkarzy wśród sędziów. Wśród jezior i lasów o mistrzostwo Polski powalczą reprezentacje arbitrów ze wszystkich województw plus dodatkowa ekipa z Warmii i Mazur – przywilej gospodarza. Turniej będzie niespotykaną okazją do poznania uroków Giżycka, sędziowskiej integracji, ale najważniejsze będą oczywiście siatkarskie emocje, na które za pośrednictwem facebookowego fanpage’a zapraszają m.in. Paweł Papke, Patryk Czarnowski, Michał Kądzioła czy Izabela Bełcik.

Wszystkie rozgrywki, także i te, posiadają swój regulamin. W mistrzostwach Polski sędziów każda drużyna musi liczyć maksymalnie 12 zawodników, a obowiązkiem w składzie są dwie panie sędzie oraz dwóch arbitrów szczebla centralnego. Każdy z zawodników musi mieć co najmniej dwuletni staż sędziowski, a w sezonie 2013/2014 musiał przesędziować minimum 10 spotkań organizowanych przez rodzimy WZPS bądź być sędzią szczeblowym. Mecze rozgrywane będą do dwóch wygranych setów, oczywiście z zastosowaniem oficjalnych przepisów gry w piłkę siatkową na sezon 2013/2014. Porządku nad prawidłowością rozgrywek pilnował będzie sędzia główny turnieju – pan Zenon Czajkowski.

Podczas oficjalnego losowania zespoły zostały podzielone na 6 grup – z każdej do walki o medale awansują po dwie najlepsze ekipy. Grupy rozgrywkowe prezentują się następująco: Grupa A: Warmińsko-Mazurskie II, Dolnośląskie, Opolskie; Grupa B: Warmińsko-Mazurskie I, Świętokrzyskie, Lubuskie; Grupa C: Małopolskie, Podlaskie + chętny dodatkowy zespół; Grupa D: Łódzkie, Wielkopolskie, Pomorskie; Grupa E: Śląskie, Zachodnio-Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie; Grupa F: Mazowieckie, Lubelskie, Podkarpackie.Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego turnieju Magdalena Gago zapewnia, że emocji sportowych i tych poza sportowych na pewno nie zabraknie.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved