Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mistrzostwa Europy w 2017 roku odbędą się w Polsce?

Mistrzostwa Europy w 2017 roku odbędą się w Polsce?

fot. archiwum

Jeszcze nie rozpoczęły się mistrzostwa świata w naszym kraju, a już pojawiają się informacje, że Polska stara się także o organizację mistrzostw Europy w 2017 roku. Taką informację przekazał na antenie Polsatu Sport News Mirosław Przedpełski.

Już we wrześniu rozpoczną się rozgrywane w Polsce mistrzostwa świata, które mają okazję być wydarzeniem historycznym. Jak podkreśla jednak prezes PZPS Mirosław Przedpełski w ciągu kolejnych trzech lat być może będziemy mieli okazję na zorganizowanie kolejnego ogromnego siatkarskiego święta. – Mogę to już zdradzić: chcemy, żeby mistrzostwa Europy w roku 2017 również odbyły się u nas – zdradził Mirosław Przedpełski. W programie emitowanym na antenie Polsatu Sport News uczestniczyli także szef działu sportowego Polsatu Marian Kmita i były reprezentant Polski Paweł Papke.

Jak podkreśla prezes PZPS, nic nie jest jeszcze przesądzone, a udana organizacja mundialu mogłaby działać na korzyść Polski. – Już od jakiegoś czasu czynimy starania w tym kierunku – zdradził Przedpełski. – Kongres, który zadecyduje, gdzie odbędzie się siatkarskie EURO za trzy lata, odbędzie się po mundialu w Polsce. Gdyby nam się udało, mielibyśmy taką fajną kontynuację – mówił, chwaląc ten pomysł, prezes PZPS.

Dyrektor ds. sportu w telewizji Polsat, Marian Kmita, dodał, że w Polsce w najbliższych latach nie zabraknie sportowych emocji. – Po tegorocznych mistrzostwach świata w siatkówce mamy przecież już pewne mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych w 2016 i World Games we Wrocławiu rok później. Czy rzeczywiście w Polsce uda się zorganizować kolejną dużą siatkarską imprezę – przekonamy się już niedługo.źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved