Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mirosław Przedpełski: Postawiliśmy sobie wysokie wymagania

Mirosław Przedpełski: Postawiliśmy sobie wysokie wymagania

fot. archiwum

- FIVB i PZPS czynią wszystko, by najbliższe mistrzostwa były wyjątkowymi w historii światowej siatkówki - mówi o przygotowaniach do wrześniowych mistrzostw świata siatkarzy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski.

Jak pan ocenia stan przygotowań do historycznego wydarzenia w polskiej siatkówce?

Mirosław Przedpełski: Wszystkie zaplanowane działania są realizowane zgodnie z harmonogramem. Naturalnie na 100 dni przed rozpoczęciem turnieju nasze prace są coraz bardziej intensywne i polegają już na bezpośredniej organizacji turnieju.

Jakie obszary przygotowań są już zakończone, jakie są realizowane, a co przed Polskim Związkiem Piłki Siatkowej?Powiem trochę przewrotnie, że właściwie nie ma obszaru, który definitywnie zamknęliśmy. Organizacja tak skomplikowanego i złożonego wydarzenia to nieustannie dziejący się proces. Jeśli już nawet zasadnicze prace w jakimś temacie zostały zamknięte, to i tak je monitorujemy, a jeśli trzeba – modyfikujemy. Mamy za sobą kwestie logistyczno-organizacyjne: znamy dokładnie kalendarz rozgrywek, mamy dyslokację zespołów, wolontariuszy, sędziów, oficjeli, kolejne etapy sprzedaży biletów, fazy promocji. Trudno wymienić wszystkie prace. Teraz mamy kilka zagadnień, którym poświęcamy więcej uwagi. Ceremonia i mecz otwarcia, promocja w Polsce i za granicą i wiele innych.

Jakie kwestie były lub są największym wyzwaniem dla organizatorów?

FIVB i PZPS czynią wszystko, by najbliższe mistrzostwa były wyjątkowymi w historii światowej siatkówki. Postawiliśmy sobie bardzo wysokie wymagania. Wspomniana wcześniej ceremonia i mecz otwarcia na stadionie piłkarskim to pierwsze w historii siatkówki takie wydarzenie. To pierwszy oficjalny mecz o punkty mistrzostw świata na takim obiekcie. Nikt wcześniej tego nie robił. Trudno więc znaleźć wzorce. Wszystko, co zrobimy na Stadionie Narodowym w Warszawie, jest nowe i wymaga kreacji.

FIVB, współorganizator mistrzostw, bardzo liczy, że będą to przełomowe mistrzostwa. Na czym ten przełom ma polegać?

Nie będę krył, że gdyby nie zaufanie prezydenta Ary Graçy i istotne wsparcie Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej, nie byłoby możliwe zrealizowanie tak śmiałego projektu. Te mistrzostwa dla całej światowej siatkówki mają być historycznym przełomem. Pragniemy pokazać w ponad 200 krajach, do których trafi przekaz telewizyjny, że siatkówka jest sportem dynamicznym, czytelnym, przyjaznym, eleganckim i atrakcyjnym. Dlatego telewizja Polsat, która już znakomicie pokazuje siatkówkę, przygotowuje kolejne nowości technologiczne, które uczynią przekaz jeszcze bardziej plastycznym i szalenie czytelnym. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale obok herosów na boisku nie mniej ważni będą widzowie na trybunach…, ale nie będę już zdradzał więcej szczegółów. Na starcie zafundujemy wyjątkowe otwarcie i premierowy mecz na pełnym Stadionie Narodowym. Fakt, że na płycie stadionu zbudujemy trybuny na niemal 12000 widzów, sprawi, że będzie to tak na żywo, jak i w przekazie telewizyjnym coś absolutnie premierowego.

Organizacyjnie wygląda to obiecująco, a sportowo? Nie ma pan obaw związanych z naszą kadrą?

Obaw nie, bowiem jestem przekonany, że nasi siatkarze mając świadomość, że uczestniczyć będą w wydarzeniu absolutnie nadzwyczajnym, przed własną, rozkochaną w siatkówce publicznością, uczynią wszystko, by w takim turnieju grać do końca. Jeśli będą walczyć, to mogą wiele osiągnąć.

Kto pańskim zdaniem jest faworytem mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn?

Faworytów do mistrzostwa jest 24. Każdy z zespołów, który zagra w Polsce, marzy o tryumfie. Naturalnie potencjał jest na pozór różny, ale sport kocha niespodzianki. Dlatego nie ma absolutnych faworytów. Najważniejsze w sporcie, że jeśli przegrać – to po walce. Wówczas można zejść z boiska z podniesioną głową. To też rodzaj zwycięstwa.

Cały wywiad dostępny na stronie pzps.pl

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved