Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mark Lebedew: Mam dobre wspomnienia związane z Jastrzębiem

Mark Lebedew: Mam dobre wspomnienia związane z Jastrzębiem

fot. archiwum

Mark Lebedew, który przed 2009 rokiem pracował w ekipie Jastrzębskiego Węgla jako trener przygotowania atletycznego ponownie odwiedził klub ze Śląska. - Wiele nauczyłem się w Polsce, w Jastrzębiu - mówił Australijczyk.

Marka Lebedewa do Polski skierowały względy prywatne. – Moja żona pochodzi z Żor. Przyjechaliśmy w odwiedziny do jej rodziny – powiedział Lebedew, który obecnie jest trenerem w niemieckim klubie Berlin Recycling Volleys. Przyznał również, że z naszym krajem łączy go wiele pozytywnych wspomnień. – Mam dobre wspomnienia związane z Jastrzębiem i dobrych znajomych, z którymi zawsze mogę porozmawiać o siatkówce i wymienić poglądy na jej temat – dodał Mark Lebedew.

Jego przenosiny do Niemiec bardzo szybko przyniosły Lebedewowi kolejne sukcesy. Australijczyk z nowym klubem zdobył srebro mistrzostw Niemiec i trzykrotnie stanął wraz z drużyną z Berlina na najwyższym stopniu podium krajowych rozgrywek. – Wiele nauczyłem się w Polsce, w Jastrzębiu. W Niemczech mogłem tę wiedzę wykorzystać. Recepta na sukces? Chyba nie ma idealnej… Trzeba po prostu mieć pomysł, pewną wizję i konsekwentnie ją realizować – powiedział pytany o genezę swoich dokonań Lebedew.

Australijczyk przyznał, że cieszy się, że trafił właśnie do klubu ze stolicy Niemiec, gdzie organizacja stoi na najwyższym poziomie. – Berlin to czołowy klub europejski. Gramy nasze mecze w hali mogącej pomieścić osiem tysięcy ludzi na trybunach. Atmosfera w hali jest zawsze wspaniała, klub jest perfekcyjnie zorganizowany. To fantastyczne miejsce do pracy – podkreślił Lebedew.Dodał również, że jego ocena i przewidywania co do występu Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów zupełnie się nie sprawdziły. – Sądziłem, że jastrzębianie mają szansę pokonać Halkbank Ankara, ale z kolei wydawało mi się, że niemożliwym jest, by pokonali Zenit Kazań. Ostatecznie wyszło odwrotnie. Gratulacje dla zespołu i klubu za ten brązowy medal. Australijczyk zauważył, że klub z Jastrzębia Zdroju cały czas się rozwija. – Jastrzębski Węgiel był zawsze profesjonalnym klubem, ale ważnym krokiem w rozwoju klubu było przeniesienie się do nowej hali. Tutaj widać sporą różnicę. Obecnie jest to jeden z najlepszych i największych klubów w Europie – zakończył trener Berlin Recycling Volleys.

źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved