Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Już piątkowy mecz ze Słowenią może dać Polakom awans na ME

Już piątkowy mecz ze Słowenią może dać Polakom awans na ME

fot. CEV

Bez Michała Kubiaka, za to z Mateuszem Miką poleciała do Słowenii na drugi turniej kwalifikacji do mistrzostw Europy siatkarska reprezentacja Polski. Biało-czerwoni po trzech zwycięstwach w turnieju we Wrocławiu są o krok od awansu.

Przykra kontuzja Michała Kubiaka, który pośliznął się pod prysznicem i złamał dwa palce, to jedyne, co mąci pogodny nastrój reprezentantów. Tym bardziej, że przyjmujący we Wrocławiu był w świetnej formie. Smutku nie krył trener Stephane Antiga. Szkoda wielka, bo bardzo dobrze grał w tym turnieju. Ale myślę, że miesiąc, może trochę dłużej i wróci do grupy. Mam nadzieję, że będzie mógł zagrać w mistrzostwach świata.

Osłabienie reprezentacji nie powinno mieć wpływu na występ naszych reprezentantów w kwalifikacjach. Na lotnisku nie sposób było znaleźć pesymistę. – Nie obawiamy się tego turnieju, lecimy przypieczętować awans. Wiemy, że jesteśmy mocną drużyną na tle zespołów, które są naszymi przeciwnikami. Liczymy na to, że zwyciężymy w tych kwalifikacjach – mówi Paweł Zatorski.

Niewątpliwie najtrudniejszy będzie mecz otwarcia ze Słoweńcami. Tylko oni urwali biało-czerwonym seta we Wrocławiu, do tego cały czas mają matematyczne szanse na awans. – Jest to waleczny zespół – charakteryzuje pierwszych przeciwników Bartosz Kurek.Myślę, że zagrali z nami najlepszy mecz w turnieju, więc widać, że absolutnie się na nas mobilizują. U siebie będą jeszcze groźniejsi i lepiej przygotowani.Nie ma mowy więc o lekceważeniu, podobnie jak o strachu. – To, że grają u siebie, to może być czynnik, który sprawi nam trochę trudności, ale nie powinny być na tyle duże, byśmy sobie z nimi nie poradzili i nie wygrali. Taki mamy plan – obiecuje Marcin Możdżonek. Podobny plan siatkarze mają też na kolejne spotkania turnieju z Łotwą i Macedonią. Po tym co Polacy zaprezentowali we Wrocławiu, trudno sobie wyobrazić, by nie wywalczyli oni w Słowenii awansu. Dlatego trener Antiga myśli już o kolejnych celach. – Oczywiście chcemy wygrać, ale też cały czasu pracujemy, mając w głowie mistrzostwa świata.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved