Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zmiana trenera w Tarnowie – Skrobot za Kędrynę

II liga K: Zmiana trenera w Tarnowie – Skrobot za Kędrynę

fot. archiwum

Marek Skrobot zastąpi dotychczasowego trenera zespołu PKCH PWSZ Tarnów Lesława Kędrynę, który pracował w klubie od marca ubiegłego roku. - Jestem mu wdzięczny za to, że pomógł drużynie w trudnej sytuacji - mówi prezes klubu Piotr Górnikiewicz.

Od początku jednak zakładaliśmy, iż w przyszłości schedę po nim przejmie ktoś bardziej związany z naszym miastem, który zdobędzie doświadczenie przy Leszku – dodaje Piotr Górnikiewicz.

Teraz nadszedł moment zmiany warty, Skrobot to 31-letni szkoleniowiec, który jest absolwentem patronującej siatkarkom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Na uczelni uzyskał licencjat, a tytuł magistra na AWF Kraków. – Nie ukrywam, że rozpoczynając pracę u boku trenera Kędryny, marzyłem, żeby w przyszłości samodzielnie poprowadzić zespół. Nie spodziewałem się jednak, że stanie się to już w tym momencie – zapewnia nowy trener.

Skrobot i Piotr Górnikiewicz chcą zatrzymać w drużynie większość siatkarek występujących w minionym sezonie. Z tym że Agnieszka Brzezińska zakończyła karierę, na studia do Krakowa wybiera się Weronika Wyroba, zaś rozgrywająca Aleksandra Mikołajewska wyjechała z Tarnowa. Prezes Górnikiewicz chciałby namówić Brzezińską do zmiany decyzji. Do drużyny chce także pozyskać kilka młodych dziewcząt skłonnych podjąć studia w tarnowskiej uczelni. – Marzy mi się model sprawdzony w Krośnie. Zespół oparty praktycznie na studentkach PWSZ świetnie spisuje się w I lidze – mówi szef klubu.Więcej w Dzienniku Polskim

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved