Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Do zespołu GTPS dojdzie czterech nowych zawodników

Do zespołu GTPS dojdzie czterech nowych zawodników

fot. archiwum

Ruchy kadrowe w GTPS-ie Gorzów Wielkopolski są już prawie na ukończeniu. Z klubem pożegna się trzech zawodników, dojdzie czterech. Niespodzianka to zmiana na pozycji libero. Pełny skład gorzowski klub ma ogłosić w najbliższych dniach.

Wielkiej rewolucji w GTPS-ie nie będzie. Zespół, który przegrał walkę o awans do półfinałów ligi, w większości pozostanie na kolejny sezon. Choć zmiany dotknęły kluczowych pozycji. Spekulacje potwierdziły się w przypadku rozgrywającego. Gorzowski klub podziękował za grę Konradowi Krzywieckiemu. Na kolejny sezon zostaje sprowadzony przed rokiem z MKS-u Kalisz Michał Pękalski. Michał pod koniec sezonu spisywał się bardzo dobrze. Chciałem, żeby został jeden rozgrywający, który jest już zgrany z chłopakami – wyjaśnił trener GTPS-u, Krzysztof Kocik.

Niespodzianka to decyzja co do obsady pozycji libero. GTPS rezygnuje z solidnie spisującego się Mateusza Januszewskiego, który przyszedł do Gorzowa w trakcie sezonu 2012/13. Na pozycję libero przechodzi dotychczasowy przyjmujący Michał Kocoń. Z Mateuszem miałem najwięcej wątpliwości. Pracował solidnie, nie grał źle, charakterologicznie też pasował do zespołu. Czegoś mi jednak brakowało, poza tym Michał zadeklarował się, że jest gotów pełnić rolę libero – zdradził Krzysztof Kocik. Kocoń grał już jako libero pod koniec sezonu 2011/12, kiedy zastępował kontuzjowanego Michała Gacę.

Pod znakiem zapytania stoi jeszcze przyszłość dwóch atakujących: Patryka Wojtysiaka i Pawła Maciejewicza. Na pewno jeden z nich pożegna się z GTPS-em. Krzysztof Kocik zapowiada w zamian solidne wzmocnienia. – Jesteśmy dogadani z trzema zawodnikami z klubów pierwszoligowych i jednym z drużyny drugoligowej. Nie chcę jeszcze ujawniać nazwisk, ponieważ oni mają kontrakty do końca maja w poprzednich klubach. Ale mogę powiedzieć, że żaden z tych zawodników pierwszoligowych nie spadł ze swoim zespołem do II ligi. Wkrótce te nazwiska ogłosimy – stwierdził szkoleniowiec GTPS-u.źródło: gorzow24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved