Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Brazylijczyk Lévi Alves Cabral w Indykpolu AZS Olsztyn

Brazylijczyk Lévi Alves Cabral w Indykpolu AZS Olsztyn

fot. archiwum

Jeden z najskuteczniejszych graczy ligi francuskiej - Lévi Alves Cabral - podpisał roczny kontrakt z AZS-em Olsztyn. 25-letni Brazylijczyk zastąpi w przyjęciu Rafała Buszka, którego klub chciał zatrzymać, ale zawodnika wiązała ważna umowa z Resovią.

Lévi Alves Cabral dopiero rok temu postanowił przenieść się z Kalifornii do Europy, gdzie wiele klubów chciało podpisać z zawodnikiem pierwszy profesjonalny kontrakt. Wybór padł na francuskiego beniaminka St-Nazaire, gdzie szybko wykorzystał swoją szansę i pokazał się z jak najlepszej strony.

Brazylijski przyjmujący w minionym sezonie w 25 meczach zdobył aż 359 punktów samym atakiem. Uplasowało to zawodnika na 9. miejscu wśród najlepiej atakujących ligi francuskiej. Do tego należy dodać 31 skutecznych bloków i aż 32 asy serwisowe, dzięki którym zajął 6. pozycję w rankingu najlepiej serwujących. Skuteczność zawodnika w przyjęciu również była bardzo wysoka, bo wynosiła 58%.

Lévi Alves Cabral urodził się 16 maja 1989 r. w Rio de Janeiro. W siatkówkę gra od 16 roku życia. W latach 2008-2013 studiował biznes i zarządzanie na California Baptist University w Los Angeles, gdzie również grał w siatkówkę i gdzie został okrzyknięty młodym talentem. To tam królował w rankingach na najlepszego atakującego, przyjmującego i zagrywającego. Wielokrotnie zdobywał mistrzostwa uczelni USA oraz tytuł gracza roku.źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved