Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Praga: Zacięte mecze Polek w kwalifikacjach

WT Praga: Zacięte mecze Polek w kwalifikacjach

fot. FIVB

Zacięte mecze stoczyły polskie duety w dzisiejszych kwalifikacjach do turnieju głównego WT w Pradze. Dwa mecze wygrały Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg, które awansowały do turnieju głównego. Sztuka ta nie udała się Karolinie Baran i Jagodzie Gruszczyńskiej.

Udział w turnieju głównym World Tour w Pradze miały zapewnione bez konieczności rozgrywania kwalifikacji Monika Brzostek i Kinga Kołosińska. Dwie inne polskie pary musiały wziąć udział w dzisiejszych rozgrywkach. Rozpoczęły Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska, które w pierwszej parze zmierzyły się z ukraińską parą Switłana Baburina/Diana Mulenko. Pierwszy set, chociaż dość wyrównany, zakończył się zwycięstwem rywalek do 18. W drugiej partii biało-czerwone świetnie zagrały w końcówce i po wygranej na przewagi 22:20 doprowadziły do tie-breaka. W nim znów kibice byli świadkami zaciętej walki. Niestety dla Polek z końcowego sukcesu cieszyły się ich rywalki, które zwyciężyły 17:15 i to one awansowały do drugiej rundy kwalifikacji.

Lepiej poszło naszej drugiej parze, chociaż Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg nie miały łatwiej przeprawy. W pierwszej rundzie ich rywalkami była para ze Szwecji, Camilla Nilsson/Tadva Joken. Polki bez żadnych problemów wygrały pierwszą partię tego meczu do 10, w drugiej jednak proste błędy powodowały, że to Szwedki objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca. W tie-breaku biało-czerwone były już o wiele bardziej uważne i wygrywając 15:12, dostały się do drugiej rundy kwalifikacji. W niej rywalkami o awans do turnieju głównego były rozstawione z nr 2 w kwalifikacjach Amerykanki Heather Hughes i Christal Engle. Pierwsza partia była niezwykle zacięta, na szczęście Polki triumfowały w końcówce i wygrały 22:20. W drugim secie również doszło do wyrównanej końcówki, tym razem więcej zimnej krwi zachowały Amerykanki, które wygrywając 25:23, doprowadziły do tie-breaka. W nim Polki nie dały już sobie wydrzeć wygranej. Zwyciężyły 15:12 i awansowały do rozpoczynającego się jutro turnieju głównego.

W nim Katarzyna Kociołek i Dorot Strąg zagrają w grupie C, a ich rywalkami będą Szwajcarki Goricanec/Hüberli, Maszkowa/Cimbalowa z Kazachstanu oraz rozstawione z numerem 3 Niemki Holtwick/Semmler. Monika Brzostek i Kinga Kołosińska trafiły do grupy A, w której zmierzą się z Van der Hoeven/Smit z Holandii, Radarong/Udomchavee z Tajlandii oraz turniejową „jedynką” – Czeszkami Kolocova/Slukova.I runda:
Baburina/Mulenko UKR [17] – Baran/Gruszczyńska POL [16] 2:1
(21:18, 20:22, 17:15)
Nilsson/Yoken SWE [15] – Kociołek/Strąg POL [18] 1:2
(10:21, 21:17, 12:15)

II runda:
Kociołek/Strąg POL [18] – Hughes/Engle USA [2] 2:1
(22:20, 23:25, 15:12)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved