Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sir Safety Perugia się zbroi

Sir Safety Perugia się zbroi

fot. sirsafetyperugia.it

Sir Safety Perugia nie traci czasu i prężnie działa na rynku transferowym. Po zakontraktowaniu Nikoli Grbicia jako szkoleniowca, a także Luciano De Cecco na rozegraniu, pozyskała nowych zawodników: środkowego i dwóch przyjmujących.

Gino Sirci, po tym, jak jego klub zakończył miniony sezon z tytułem wicemistrza Włoch, przyznał, że jego ambicje sięgają wywalczenia mistrzostwa kraju. Aby osiągnąć swój cel, poczynił już pierwsze ruchy transferowe i, jak wspomniano, nowym trenerem Sir Safety został legendarny serbski rozgrywający, Nikola Grbić, który zastąpił swego rodaka, Slobodana Kovača. Pozyskano także jednego z bardziej utalentowanych wystawiających, Luciano De Cecco, który przez minione dwa sezony był jedną z kluczowych postaci w Coprze Piacenza.

W międzyczasie jednakże z drużyny odeszli Konstantin Čupković oraz Nemanja Petrić. W teamie z Perugii zwłaszcza ten drugi odgrywał ważną rolę, wobec czego tamtejsi włodarze zrobili wszystko, aby zastąpić go jak najszybciej zawodnikiem prezentującym podobny, a nawet wyższy poziom sportowy. I w ten oto sposób do Umbrii zawitał Christian Fromm, który przez ostatnie dwa lata bronił barw ekipy z Cittá di Castello, a wraz z nim reprezentant Squadra Azzurra, Gabriele Maruotti, który ma za sobą udany sezon w Bre Lannutti Cuneo. Gino Sirci ponadto nie zamierza zrezygnować ze współpracy z młodymi i utalentowanymi Serbami, wobec czego sprowadził do swojego klubu doskonale znanego w Polsce Srećko Lisinaca. Dwudziestodwulatek to aktualny mistrz Niemiec, który rok wcześniej bronił barw AZS-u Częstochowa, a jego umowa z teamem z Perugii opiewa na jeden sezon. Ponadto niewykluczone, iż do Sir Safety trafi inny utalentowany środkowy, reprezentant Włoch, Thomas Beretta, któremu wygasła roczna umowa z Casą Modena.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved