Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Silesianki sprawdziły formę reprezentacji Szwecji

Silesianki sprawdziły formę reprezentacji Szwecji

fot. Damian Krzanowski / karpaty-krosno.pl

Reprezentacja Szwecji sparowała z pierwszoligową Silesią Volley MOSiR Mysłowice. Był to jeden z ostatnich sprawdzianów Skandynawek przed wylotem do Francji, gdzie w najbliższy weekend rozpoczynają się kwalifikacje do mistrzostw Europy w grupie E.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami reprezentacja Szwecji przygotowywała się do nadchodzących kwalifikacji do mistrzostw Europy, przebywając na Śląsku. Jednym z punktów wizyty podopiecznych Tiny Celinder-Nygren był mecz z Silesią Volley MOSiR Mysłowice, która po zakończonym sezonie reprezentacyjnym przechodzi okres roztrenowania. Spotkanie pierwotnie rozegrane miło być w minionym tygodniu, jednak Szwedki dotarły do Polski w późniejszym terminie.

Zespół Sebastiana Michalaka na tle będących w szczycie formy Skandynawek zaprezentował się bardzo korzystnie. W pierwszym secie na parkiecie pojawiły się młode silesianki, które wygrały premierową odsłonę meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Szwecji 3:2. Był to jeden ze sprawdzianów generalnych drużyny trener Celinder-Nygren. Jutro Szwedki przeniosą się do Francji, gdzie w piątek rozpocznie się turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy. Ich rywalkami będą siatkarki Węgier, Izraela oraz gospodynie – Francuzki.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Mistrzostwa Europy, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved