Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Polskie drużyny nie chcą grać w Pucharze Challenge

Polskie drużyny nie chcą grać w Pucharze Challenge

fot. archiwum

Wczoraj informowaliśmy, że z udziału w europejskich pucharach masowo wycofują się niemieckie zespoły. Tymczasem dziś okazało się, że zarówno żeńskie, jak i męskie polskie drużyny również nie chcą rywalizować w Pucharze Challenge.

Nie od dziś wiadomo, że gra w europejskich pucharach wiąże się jedynie z prestiżem i chęcią pokazania się na europejskiej arenie. Wszystkie kluby w nich startujące muszą wykładać na to dodatkowe środki, a zyski finansowe z rywalizacji z najlepszymi drużynami w Europie są niewspółmierne do ponoszonych kosztów. Już kilka lat temu pojawił się pomysł, by w ramach protestu z walki w pucharach wycofały się polskie, włoskie i rosyjskie kluby i zagrały w zupełnie nowych zmaganiach, ale jak dotąd nie został on zrealizowany. Z kolei działacze rządzący Europejską Konfederacją Siatkówki nie są przychylnie nastawieni do jakichkolwiek zmian, przez co kluby wciąż muszą dokładać do gry na europejskiej arenie.

Nic więc dziwnego, że coraz częściej można usłyszeć o ich rezygnacji z walki na europejskim froncie. W minionym sezonie taką decyzję podjął Transfer Bydgosz. Teraz w podobnym kierunku podążyło kilka niemieckich klubów, o czym pisaliśmy wczoraj. Poza tym żaden z polskich klubów, które w ORLEN Lidze i PlusLidze uplasowały się na miejscach 5-8, nie zgłosił się do rywalizacji w Pucharze Challenge. Wiadomo jedynie, że w Lidze Mistrzów wystąpią – PGE Skra Bełchatów, Asseco Resovia Rzeszów i Jastrzębski Węgiel, zaś w Pucharze CEV – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Z kolei chęć gry w Lidze Mistrzyń wyraził Chemik Police i Impel Wrocław. Natomiast w Pucharze CEV mają wystąpić Atom Trefl Sopot oraz Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza, choć obie te drużyny starają się o dziką kartę, uprawniającą do walki w najważniejszym z pucharów.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved