Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Nowe gwiazdy w Molico/Nestle, na celowniku także Kożuch

Nowe gwiazdy w Molico/Nestle, na celowniku także Kożuch

fot. Mirosław Stroński

Po średnio udanym sezonie w Molico/Nestle Osasco dojdzie do zmian. Z zespołem pożegnały się gwiazdy, a wśród nich Sheilla Castro. O godne zastępstwo zadbali już klubowi działacze, bo umowy podpisały dwie nowe zawodniczki. Na celowniku jest też Małgorzata Kożuch.

Zespół Molico/Nestle Osasco, który szerszej rzeszy kibiców jeszcze nie tak dawno znany był pod nazwą Sollys/Nestle, rokrocznie jest jednym z największych faworytów do zdobycia wszystkich trofeów w Brazylii i na arenie międzynarodowej. Minione rozgrywki były jednak nieco rozczarowujące, ponieważ siatkarkom z okolic Sao Paulo udało się wygrać jedynie krajowy puchar, natomiast w lidze musiały zadowolić się brązowymi medalami. W imprezach międzynarodowych, a mianowicie w klubowych mistrzostwach Ameryki Południowej i świata, ekipie Luizomara Moury również nie udało się zdobyć złotych medali. Na kontynencie zawodniczki z Osasco musiały uznać wyższość Sesi-SP, natomiast na turnieju w Szwajcarii w finale lepszy okazał się zespół Dynama Kazań. Wygrany Puchar Brazylii oraz brązowe i dwa srebrne medale pozostałych imprez zostały w klubie przyjęte z umiarkowanym entuzjazmem i zdecydowano, iż potrzebne są pewne korekty.

Włodarze zespołu w pierwszej kolejności zaproponowali kilku siatkarkom przedłużenie umów. W tym gronie znalazły się środkowe Adenizia i Thaisa Menezes oraz libero Camila Brait. Ważną umowę z klubem miała przyjmująca Gabi, więc cztery podstawowe siatkarki były już znane. Pierwszym wielkim nazwiskiem opuszczającym klub okazała się być rozgrywająca Fabiola, która najprawdopodobniej słoneczną Brazylię zamieni na zimną Rosję. – W barwach Molico grałam trzy lata i były to lata pełne sukcesów. Były chwile radości, z których dwie najważniejsze to tytuł mistrzyń Brazylii i Klubowe Mistrzostwo Świata w 2012 roku – przyznała rozgrywająca. Na przenosiny do Europy zdecydowała się także Sheilla Castro, która podpisała umowę z tureckim VakifBankiem Stambuł. – To nie jest pożegnanie, ale mam nadzieję, że tylko krótkie rozstanie. Dziękuję za dwa wspaniałe lata w Osasco. Wierzę, że jeszcze wrócę do klubu – powiedziała Sheilla. Trzecim filarem opuszczającym klub jest Sanja Malagurski. Młoda Serbka trafiła pod skrzydła Luizomara Moury przed sezonem i może zaliczyć go do udanych, ponieważ wielokrotnie była jedną z najlepiej punktujących siatkarek w swoim zespole. W przypadku Malagurski prawdopodobny jest także kierunek europejski, a być może nawet polski, ponieważ przyjmującą zainteresowani są działacze polickiego Chemika.

Tak znaczące ubytki na kluczowych pozycjach mogły zmartwić kibiców Molico. Działacze brązowych medalistek Superligi szybko wzięli się do roboty i już załatali dwie z trzech dziur. Pozycję rozgrywającej zajęła kadrowiczka Dani Lins, która jest jedną z siatkarek zaliczonych w brazylijskim rankingu do grupy z maksymalną ilością 7 punktów. W zakończonych rozgrywkach Dani Lins i jej koleżanki z Sesi-SP dwukrotnie zatrzymały Molico w najważniejszych meczach sezonu – w półfinale brazylijskiej ekstraklasy i finale mistrzostw kontynentalnych. Drugą nową twarzą w Osasco została Kenia Carcaces. Kubańska przyjmująca miała okazję zaprezentować się trenerowi i działaczom Molico w klubowych mistrzostwach świata w Zurychu, gdzie broniła barw Volero Zurych. Kilka dni po zakończeniu klubowego czempionatu Kubanka została oficjalnie przedstawiona jako nowa zawodniczka Molico/Nestle.W Osasco pozostał jeszcze wakat na pozycji atakującej. Na to miejsce szykowana była ex-siatkarka Amilu Campinas, Ju Nogueira, jednak klub nie doszedł z nią do porozumienia. Drugą na liście życzeń jest dobrze znana polskim kibicom Małgorzata Kożuch. Przedstawiciele klubu z okolic Sao Paulo ochotę na zakontraktowanie tej zawodniczki mieli już przed minionym sezonem, jednak wtedy Niemka wybrała ofertę Azeryolu Baku. Teraz temat gry Kożuch w Brazylii jest jeszcze bardziej realny, ponieważ do Baku trafiła Amerykanka Destinee Hooker. Była reprezentantka Atomu Trefla Sopot na pewno nie pogodzi się z rolą zmienniczki, więc jej odejście z Azerbejdżanu jest praktycznie przesądzone. Czy wybierze jednak Brazylię?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved