Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mysłowice przygotowują się na mistrzostwa świata

Mysłowice przygotowują się na mistrzostwa świata

fot. archiwum

Od 10 czerwca 2014 r. na Śląsku rozgrywane będą mistrzostwa świata w siatkówce plażowej do lat 23. Na nieco ponad trzy tygodnie przed rozpoczęciem imprezy w mysłowickim ośrodku Słupna praca wre, a organizatorom dopisują dobre nastroje.

Mysłowice w środowisku siatkarskim są doskonale znane. Miasto już jedenaście razy organizowało duże imprezy siatkarskie. W czerwcu przed organizatorami kolejne wyzwanie – mistrzostwa świata w siatkówce plażowej do lat 23. – Na pewno nie próżnujemy. Od kilku tygodni uwijamy się jak mrówki. Wszystko po to, aby każdy element zapięty był na ostatni guzik. Bardzo poważnie traktujemy wysokie standardy, jakie stawia nam FIVB – mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki Sławomir Pawlak z biura prasowego mistrzostw świata.

Z każdym dniem powiększa się infrastruktura w ośrodku Słupna, w którym rozgrywane będą zawody. Pod koniec minionego tygodnia gotowe były już cztery boiska. – Wciąż trwają prace związane z budową jeszcze dwóch boisk. Instalowany jest cały system odwodnień, nawozimy też piach, ale jak wspomniałem wcześniej, wszystko będzie gotowe na czas – tłumaczy Pawlak.

Mistrzostwa świata w Mysłowicach cieszą się ogromnym zainteresowaniem. – Dokładnych danych nie mamy, ale słyszeliśmy, iż na Śląsk wybiera się sporo par. Wśród mężczyzn są reprezentanci z blisko 40 krajów. My najbardziej liczymy na parę Kantor/Łosiak, ale ich występ na Śląsku stoi pod dużym znakiem zapytania. Jeżeli Piotrek zdołałby wyleczyć kontuzję, zagraliby w Mysłowicach z marszu, niemal bez treningów – dodaje szef działu prasowego.Słupna to nie tylko siatkówka plażowa na najwyższym poziomie. Organizatorzy jak co roku zadbali o kibiców, na których bardzo liczą w czerwcu. – Wierzymy, że odwiedzi nas wielu sympatyków siatkówki. Przeglądając prognozy długoterminowe, jest ogromna szansa, że pogoda dopisze, a my postaramy się, aby na trybunach powstała niezapomniana atmosfera. W weekend zaplanowane są dwa koncerty. Dla kibiców zagra Liber oraz Natalia Szroeder – kończy Sławomir Pawlak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved