Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jakie roszady szykowane są w Dinamie Kazań?

Jakie roszady szykowane są w Dinamie Kazań?

fot. CEV

Zanosi się na roszady personalne na kluczowych pozycjach w szeregach mistrza Rosji, a zarazem triumfatora Ligi Mistrzyń - Dinamie Kazań. Z klubem pożegnały się trzy podstawowe siatkarki. A jak poradzą sobie ich następczynie?

Siatkarki Dinama Kazań mają za sobą bardzo udany sezon, w którym zdobyły praktycznie wszystko, co było do wygrania. Najpierw okazały się najlepsze w Lidze Mistrzyń, w finale ogrywając Vakifbank Stambuł. Następnie sięgnęły po mistrzostwo kraju, by sezon zwieńczyć zdobyciem tytułu klubowego mistrza świata. Jednak nie oznacza to, że w zespole obejdzie się bez zmian kadrowych. Już dziś wiadomo, że pożegnają się z nim trzy podstawowe zawodniczki. Pierwszą z nich jest Jekaterina Ulanowa – doświadczona libero, która planuje przerwę od siatkówki. Na przenosiny do Dinama Moskwa zdecydowała się Julia Moroz, która dotychczas była podstawową środkową zespołu z Kazania. Powodem takiej decyzji jest chęć bycia bliżej rodziny. Ponadto z mistrza Rosji do ligi tureckiej, a dokładniej do Eczacibasi Stambuł przeszła Jordan Larson-Burbach. W szeregach przedstawiciela rosyjskiej Superligi nie zagra już także Daria Rossamahina. Zawodniczka ta ostatnio nie miała zbyt wielu okazji do gry w barwach Dinama, dlatego zdecydowała się je opuścić i przenieść do klubu, w którym otrzyma więcej szans, by zaprezentować się na boisku, choć jej nowy pracodawca nie jest jeszcze znany.

Jednak działacze Dinama nie próżnują, szukając wartościowych następczyń dla zawodniczek, które odeszły z drużyny. Wiadomo już, że barw ekipy z Kazania w następnym sezonie broniła będzie doświadczona środkowa – Elena Jurewa, która w minionych rozgrywkach była jedną z kluczowych postaci w Omiczce Omsk. Ponadto klub zakontraktował dwie siatkarki, które będą rywalizowały ze sobą o miano podstawowej libero. Mowa o Julii Kwon oraz Elenie Eżowej. Na pewno nie są to zawodniczki tak utytułowane jak te, które opuściły Dinamo, ale są one Rosjankami, więc klub wciąż ma możliwość zakontraktowania zagranicznej siatkarki, która obok Jekateriny Gamowej i Antonelli Del Core będzie stanowiła o obliczu mistrza Rosji w przyszłym sezonie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved