Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dirickx opuści Wrocław?

Dirickx opuści Wrocław?

fot. Łukasz Krzywański

Wszystko wskazuje na to, że Frauke Dirickx będzie kolejną zawodniczką, która pożegna się z Impelem Wrocław. Doświadczona belgijska rozgrywająca jest bowiem przymierzana do mistrza Włoch, Rebecchi Nordmeccanica Piacenza.

Za drużyną z Piacenzy bardzo udany sezon, zwieńczony zdobyciem mistrzostwa Italii. Jednak po zakończeniu rozgrywek z klubu masowo zaczęły odchodzić zawodniczki. Było to związane z poważną groźbą wycofania się Rebecchi z wszystkich rozgrywek. Jednak ostatecznie zapadła decyzja, że klub wciąż będzie wspierany przez dotychczasowych sponsorów, a dzięki temu nie wycofa się ani z rywalizacji w Serie A, ani z rozgrywek elitarnej Ligi Mistrzyń. Obecnie w ekipie z Piacenzy trwają przymiarki transferowe. Serwis sportpiacenza.it poinformował, że w kręgu zainteresowań mistrza Italii jest rozgrywająca Impelu Wrocław, Frauke Dirickx. Ta doświadczona Belgijka sięgnęła z zespołem z Dolnego Śląska po wicemistrzostwo Polski. Wcześniej występowała także w MKS-ie Dąbrowa Górnicza. Dirickx można określić mianem siatkarskiego globtrotera, bowiem występowała również w lidze włoskiej – między innymi w drużynach z Busto Arsizio i Conegliano. Ma na swoim koncie też grę w lidze hiszpańskiej (Gruppo 2002 Murcia), tureckiej (Fenerbahce Stambuł) oraz rumuńskiej (Metal Galati).

Działacze z Piacenzy zainteresowani są także doświadczoną Litwinką, występującą ostatnio w lidze japońskiej – Indre Sorokaite oraz amerykańską środkową Christą Harmotto, która jednak minionego sezonu nie może zaliczyć do najbardziej udanych. Wprawdzie broniła w nim barw Eczacibasi Stambuł, ale przez większość rozgrywek pauzowała z powodu kontuzji. Jednak czy wszystkie te zawodniczki ujrzymy w barwach mistrza Italii w kolejnych rozgrywkach?

źródło: inf. własna, sportpiacenza.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved