Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Charlotte Leys na kolejny rok w Sopocie

Charlotte Leys na kolejny rok w Sopocie

fot. Atom Trefl Sopot

Jedna z najlepszych sopockich siatkarek minionego sezonu pozostaje w Treflu. Charlotte Leys przedłużyła kontrakt z klubem o kolejny rok. - Jestem szczęśliwa, że tu zostaję - powiedziała Belgijka po parafowaniu nowej umowy.

Belgijka po rewelacyjnym występie w kadrze narodowej podczas mistrzostw Europy 2013, gdzie poprowadziła swoją drużynę do brązowego medalu, przyjechała prosto do Sopotu i od razu świetnie odnalazła się w zespole. Leys okazała się jedną z najrówniej grających siatkarek Trefla, a kiedy trzeba było, to właśnie ona „szarpała” grę w trudnych momentach. Na koniec sezonu mogła pochwalić się aż 5 statuetkami MVP, 2. miejscem w klasyfikacji najlepiej zagrywających zawodniczek ORLEN Ligi i 4. w tej samej kategorii w Lidze Mistrzyń. – Jestem szczęśliwa, że tu zostaję, bo zaaklimatyzowałam się w Sopocie – polubiłam to miejsce i ludzi. W tym kolejnym sezonie chcę wygrać z drużyną coś więcej niż brązowy medal ligi i nie mogę się już doczekać startu rozgrywek – tłumaczyła siatkarka. Nic więc dziwnego, że szybko stała się ona jedną z najbardziej docenianych przez kibiców siatkarek. Ta dobra atmosfera przyczyniła się zresztą do jej pozostania na kolejny rok w klubie.

– Sopoccy fani są niesamowici, hala po prostu piękna i uznałam, że to wciąż idealne miejsce dla mnie nie tylko do samej gry, ale też ciągłego ulepszania swoich umiejętności pod wodzą nowego trenera – wyjaśniła Belgijka. – Micellego pamiętam z Eczacibasi Stambuł, ale nie wiem, jaki ma typ i charakter pracy. Jestem tego bardzo, bardzo ciekawa i również z tego powodu z niecierpliwością czekam na powrót do Polski.

Charlotte Leys przed powrotem do kraju zagra z reprezentacją Belgii na mistrzostwach świata 2014. Siatkarski mundial kobiet zostanie rozegrany we Włoszech od 23 września do 12 października.źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved