Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrzej Niemczyk: To dopiero byłaby katastrofa

Andrzej Niemczyk: To dopiero byłaby katastrofa

fot. archiwum

Przebudowywana żeńska reprezentacja Polski ma za sobą pierwszy turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy, w którym odniosła trzy zwycięstwa. Jak te wyniki ocenia Andrzej Niemczyk? Co były trener kadry sądzi o rozgrywkach Ligi Europejskiej?

Żeńska reprezentacja Polski ostatnich występów na europejskiej i światowej arenie nie może zaliczyć do najbardziej udanych. Nie odniosła sukcesu ani w World Grand Prix, ani w mistrzostwach Europy, a co gorsze – nie zakwalifikowała się na tegoroczne mistrzostwa świata, w efekcie czego do kolejnych ważnych turniejów będzie musiała przebijać się przez pokaźne sito eliminacji. Obecnie podopieczne trenera Makowskiego biorą udział w kwalifikacjach do czempionatu Starego Kontynentu. W szwajcarskim Lugano biało-czerwone odniosły trzy zwycięstwa, a punkt straciły tylko w meczu z Ukrainkami. Przed nimi jeszcze druga część eliminacji, która zostanie rozegrana w najbliższy weekend w Bydgoszczy. Zdaniem trenera Niemczyka Polki nad Brdą powinny spokojnie przypieczętować awans do mistrzostw Europy. – Rywalki nam nie podskoczą, a gdybyśmy się nie zakwalifikowali, to dopiero byłaby katastrofa – podkreślił na łamach Przeglądu Sportowego selekcjoner, który doprowadził biało-czerwone do dwóch złotych medali na Starym Kontynencie.

Następnie podopieczne trenera Makowskiego czeka udział w Lidze Europejskiej. Wszystko wskazuje na to, że w tych zmaganiach szansę ogrywania się na europejskiej arenie dostaną mniej doświadczone zawodniczki. – Te rozgrywki to bardzo dobra sprawa. Młode muszą się ogrywać przy zawodniczkach dojrzałych i głodnych wyniku. W obecnej kadrze nie znalazły się jednak te doświadczone zawodniczki, które powinny w niej grać – ocenił Andrzej Niemczyk. – Teraz trzeba robić wszystko, aby nie było kolejnych spadków. W World Grand Prix dziewczyny muszą wygrać pierwszy mecz z Belgijkami. To je uchroni przed stratą punktów, pozwoli nabrać pewności i zbliży do turnieju finałowego – dodał.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved