Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrew John Nally: Chcę grać z najlepszymi graczami na świecie

Andrew John Nally: Chcę grać z najlepszymi graczami na świecie

fot. archiwum

- Zawsze chciałem grać w PlusLidze, ale nigdy nie myślałem, że będę miał wystarczająco dużo szczęścia, by się tam przenieść - mówi Andrew John Nally, nowy przyjmujący Transferu Bydgoszcz, który nad Brdę przeniósł się z evivo Düren.

Jak podsumujesz sezon, który spędziłeś w evivo Düren?

Andrew John Nally: – Jestem wielkim szczęściarzem, że udało mi się spędzić cały sezon w świetnym klubie i lidze. Drużyna była bardzo profesjonalna, fani pełni pasji, a w lidze gra kilkoro najbardziej utalentowanych graczy na świecie. To był dla mnie świetny sezon i naprawdę w pełni skorzystałem z tego doświadczenia.

Co zadecydowało o twoich przenosinach do Bydgoszczy?– Chcę grać z najlepszymi graczami świata i chcę zostać jednym z nich. Polska daje mi szansę, by stać się lepszym zawodnikiem i osiągnąć moje cele.

Wielu siatkarzy chce zagrać w PlusLidze. Też o tym marzyłeś?

– Zawsze chciałem grać w PlusLidze, ale nigdy nie myślałem, że będę miał wystarczająco dużo szczęścia, by się tam przenieść. Moim marzeniem jest gra na igrzyskach i wierzę, że Polska da mi możliwość udoskonalenia wszystkich elementów moich zdolności siatkarskich.

Gra w polskiej lidze to dla ciebie wyzwanie?

– Każdego roku polska liga jest świetna. Zawodnik jest zmuszony grać zawsze na najwyższym poziomie, by brać udział w zawodach. To będzie wyzwanie każdego dnia, ale takie, które mnie fascynuje i którego nie mogę się już doczekać!

Co wiesz o swoim nowym zespole? W Bydgoszczy grali: Garrett Muagututia i Carson Clark. W Rzeszowie inny twój Rodak – Paul Lotman. Rozmawiałeś z nimi na temat swojego nowego klubu?

– Ostatnio rozmawiałem z graczami z USA oraz z przyjaciółmi z Polski o klubie i lidze. Każdy twierdzi, że to gra na wysokim poziomie, a liga i fani są niesamowici. Znam Vitala Heynena z czasów, gdy grałem w Niemczech i cieszę się na myśl przyjazdu do Polski i ciężkiej pracy.

Jest coś, na co szczególnie czekasz, gdy myślisz o przylocie do Polski?

– Moja babcia zawsze co roku przyrządzała na Święta Wielkanocne kiełbasę i pierogi. Fascynuje mnie historia, kultura i jedzenie. Mam również kilkoro znajomych w okolicy, z poprzednich lat spędzonych w Europie, z którymi mam nadzieję odświeżyć kontakty.

*Rozmawiała Anna Falk (transferbydgoszcz.pl)

źródło: transferbydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved