Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Spore zmiany w Fenerbahce

Spore zmiany w Fenerbahce

fot. CEV

Na spore zmiany zanosi się w żeńskiej sekcji Fenerbahce. Wprawdzie jedną z pierwszoplanowych postaci ekipy ze Stambułu nadal będzie Kim Yeon Koung, a na jej ławce trenerskiej wciąż zasiadał będzie Abbondanza, ale z klubu odeszło 5 zawodniczek.

Za siatkarkami Fenerbahce Stambuł całkiem udany sezon, w którym z dobrej strony pokazały się nie tylko na tureckim podwórku, ale również na arenie europejskiej. Przypomnijmy, że zapisały na swoim koncie wicemistrzostwo kraju oraz triumf w Pucharze CEV. Te wyniki jednak nie zadawalają klubowych działaczy, którzy zdecydowali się na spore zmiany w zespole, choć dotyczyły będą one tylko zawodniczek, bowiem trenerem drużyny ze Stambułu pozostanie Marcello Abbondanza, który z Fenerbahce związał się przed minionymi rozgrywkami, a wcześniej trenował między innymi kluby z włoskiej Serie A oraz azerską Rabitę Baku.

Na razie pewne jest, że z drużyną ze Stambułu pożegnało się pięć siatkarek – Seda Tokatlıoğlu, İpek Soroğlu, Derya Çayırgan, Nilay Özdemir oraz Elif Onur Başaran. Wydawać by się mogło, że szczególnie odejście tej pierwszej zawodniczki może stanowić pewne osłabienie zespołu, ale klubowi włodarze postanowili sięgnąć po zaciąg zagraniczny. Ma ją zastąpić Lucia Bosetti. To młoda i utalentowana reprezentantka Włoch, która w minionym sezonie broniła barw River Volley Piacenza. – Nadszedł czas, aby pomyśleć o grze zagranicą – powiedziała Bosetti. – Wybrałam Fenerbahce, ponieważ jest to jeden z najsilniejszych klubów w Turcji z bardzo dobrymi zawodniczkami – dodała reprezentantka Italii.

Szeregi wicemistrza Turcji zasiliła także kolumbijska atakująca – Madelaynne Montano, która ostatnio punkty zdobywała dla Galatasaray Stambuł. Działaczom Fenerbahce udało się również zatrzymać dotychczasową liderkę zespołu, Kim Yeon Koung. Poza tym kontrakty z ekipą ze Stambułu przedłużyły także dwie inne zawodniczki – Erdem Dundar oraz Christina Bauer. To na pewno nie koniec roszad kadrowych w tureckim klubie, a kto jeszcze do niego dołączy?źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved