Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Niemcy nie chcą grać w europejskich pucharach

Niemcy nie chcą grać w europejskich pucharach

fot. archiwum

Cztery niemieckie kluby - dwa męskie i dwa żeńskie wycofały się z europejskich pucharów. Wszystkie miały wziąć udział w rozgrywkach niższej rangi - Pucharze CEV i Challenge Cup, ale głównie powody finansowe nie pozwoliły im na to.

Jeśli chodzi o kluby z Bundesligi siatkarzy, do Pucharu CEV nie przystąpi Generali Haching – półfinalista ostatnich rozgrywek ligi niemieckiej, a także evivo Düren, zespół, który miał wystąpić w Challenge Cup. Wśród siatkarek w Pucharze CEV nie zaprezentują się natomiast zawodniczki VC Wiesbaden oraz Black Aachen. Głównym powodem, dla którego władze tych czterech klubów postanowiły wycofać się z gry na arenie europejskiej, były finanse klubu. Strona ekonomiczna takich rozgrywek mocno nadszarpnęłaby budżety powyższych drużyn, które nie należą do potentatów siatkarskich w Niemczech.

Nie ma co też ukrywać, że rozgrywki Pucharu CEV i Challenge Cup nie są tak atrakcyjne i elitarne jak Liga Mistrzów, co też nie przyniosłoby klubom odpowiedniego rozgłosu. Uwaga mediów, kibiców i ludzi związanych ze światem siatkarskim jest bowiem skierowana głównie w stronę Champions League.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved