Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ kobiet: Bez niespodzianek w strefie NORCECA

Kwal. do MŚ kobiet: Bez niespodzianek w strefie NORCECA

fot. FIVB

Amerykanki, Kubanki, Dominikanki i Kanadyjki wygrały turnieje kwalifikacyjne w strefie NORCECA, a dzięki temu zapewniły sobie udział w tegorocznych mistrzostwach świata kobiet, które odbędą się w dniach 23 września - 13 października.

W mistrzostwach świata dla strefy NORCECA przewidziane jest aż sześć miejsc. Na razie zespoły z Ameryki Środkowej, Północnej i Karaibów walczą o nie w pięciu turniejach kwalifikacyjnych. Ich gospodarzami są: Kuba, Dominikana, USA, Kanada i Portoryko. Na razie rozstrzygnięte zostały tylko cztery pierwsze, a przepustki na mundial wywalczyli ich gospodarze.

Siatkarki z „gorącej wyspy” w decydującym spotkaniu wykazały wyższość nad Trynidadem i Tobago, pozwalając przeciwniczkom jedynie w drugim secie dobrnąć do granicy 20 oczek. Problemów z wywalczeniem awansu nie miały także Dominikanki, które w kluczowym pojedynku rozgromiły reprezentantki Nikaragui, oddając im w trzysetowym spotkaniu zaledwie 29 punktów. Atut własnego parkietu wykorzystały również siatkarki USA, które zdeklasowały Panamę. W premierowej odsłonie pozwoliły rywalkom na zdobycie 18 oczek, ale w dwóch kolejnych nie wypuściły ich nawet z „dziesiątki”. Z kolei Kanadyjki w decydującym boju okazały się lepsze od Meksykanek, również nie oddając im nawet seta.

Obecnie trwa jeszcze turniej w Portoryko, którego bezapelacyjnymi faworytkami są gospodynie. Zespoły, które zajmą drugie lokaty w pięciu poszczególnych turniejach, zagrają jeszcze o jeden bilet na mundial.Wyniki decydujących meczów:

Kuba – Trynidad i Tobago 3:0
(25:18, 25:20, 25:13)
Dominikana – Nikaragua 3:0
(25:10, 25:8, 25:11)
USA – Panama 3:0
(25:18, 25:5, 25:5)
Kanada – Meksyk 3:0
(25:16, 25:19, 25:17)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved