Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Juan Manuel Serramalera: Znam siłę polskiej ligi

Juan Manuel Serramalera: Znam siłę polskiej ligi

fot. archiwum

Juan Manuel Serramalera, nowy szkoleniowiec Tauronu Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza, przygotowuje się do pracy w zagłębiowskim klubie. - Raul opowiadał mi naprawdę wiele o pasji i miłości do siatkówki, którą mają w sobie Polacy - mówi o trenerze Lozano.

Oglądam nagrania wideo z poprzedniego sezonu, analizuję postawę zespołu i siłę całej ligi, a także planuję okres przygotowawczy do następnych rozgrywek – mówi 42-letni szkoleniowiec, który na trenerskiej ławce MKS-u zastąpił Włocha Nicolę Negro.

Juan Manuel Serramalera był ostatnio członkiem sztabu szkoleniowego w kadrze Argentyny kobiet. Wcześniej jednak pracował już na Starym Kontynencie – w Szwajcarii i Niemczech. Za naszą zachodnią granicą był asystentem Raula Lozano (byłego trenera reprezentacji Polski) w męskiej kadrze Niemiec. – Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem po pozytywnym zakończeniu rozmów z MKS-em, było wykonanie telefonu do Raula. Powiedziałem mu, że będę pracował w „jego” Polsce. Podczas tych trzech lat, które razem przepracowaliśmy w reprezentacji Niemiec, Raul opowiadał mi naprawdę wiele o pasji i miłości do siatkówki, którą mają w sobie Polacy. Miałem okazję tego doświadczyć, kiedy graliśmy w katowickim Spodku mecze w ramach Ligi Światowej. Sposób, w jaki polscy kibice dopingowali swoją reprezentację, wywarł na mnie ogromne wrażenie, pokochałem ich pasję i szacunek do drużyny – mówi trener, który chciał wrócić do Europy.

Chciałem trenować klasowy zespół, ale tym razem chciałem pracować z żeńską drużyną. Znam siłę polskiej ligi i jestem przekonany, że praca w MKS-ie jest zadaniem, które może przynieść wiele satysfakcji – wyjaśnia.Autor: Wojciech Todur, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved