Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dominik Kwapisiewicz poprowadzi pilską Naftę

Dominik Kwapisiewicz poprowadzi pilską Naftę

fot. archiwum

Dotychczasowy drugi szkoleniowiec PGNiG Nafty Piła poprowadzi wielkopolską drużynę w nadchodzącym sezonie. - Zdaję sobie sprawę, że łatwo nie będzie, ale będziemy walczyć o jak najlepszy wynik - podkreślił Dominik Kwapisiewicz.

Siatkarki PGNiG Nafty Piła początku minionego sezonu nie mogą zaliczyć do najbardziej udanych. Ale po przejęciu zespołu przez trenera Wiesława Popika, któremu pomagał Dominik Kwapisiewicz, gra wielkopolskiej drużyny znacząco się poprawiła. Wprawdzie musiał on walczyć o utrzymanie w ORLEN Lidze, ale bardzo gładko poradził sobie zarówno z Pałacem Bydgoszcz, jak i Karpatami Krosno, dzięki czemu zapewnił sobie grę w elicie w kolejnym sezonie. Ponadto warto podkreślić, że pilanki jako jedyne ograły za trzy punkty późniejszego mistrza Polski, Chemika Police. Działacze Nafty byli bardzo zadowoleni z prowadzenia zespołu przez trenera Popika, ale względy osobiste zadecydowały, że nie poprowadzi on zespołu w kolejnym sezonie. Stery po nim przejmie dotychczasowy drugi szkoleniowiec, Dominik Kwapisiewicz. – Będzie to dla mnie spore wyzwanie. Spoczywać będzie na mnie odpowiedzialność za cały zespół. Zdaję sobie sprawę, że łatwo nie będzie, ale będziemy walczyć o jak najlepszy wynik – powiedział Kwapisiewicz.

Obecnie trwają rozmowy z poszczególnymi zawodniczkami, ale priorytetem dla klubu jest zatrzymanie Emilii Kajzer oraz Magdaleny Wawrzyniak. Ta pierwsza ma prowadzić grę wielkopolskiego zespołu w zmaganiach ORLEN Ligi, zaś ta druga ma być jedną z jego liderek. – Wiadomo, że pilski klub nie jest potentatem finansowym, więc ciężko będzie skonstruować skład, który walczył będzie o najwyższe laury, ale na pewno część zespołów będzie w naszym zasięgu – zaznaczył Kwapisiewicz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved