Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Szymura: Chcę grać i dalej rozwijać swoje umiejętności

Rafał Szymura: Chcę grać i dalej rozwijać swoje umiejętności

fot. archiwum

- Chcę poznać seniorską siatkówkę, a przy tym jak najwięcej grać i dalej się rozwijać - mówi Rafał Szymura, wychowanek TS-u Volleya Rybnik, który w sezonie 2014/2015 będzie reprezentował barwy plusligowego AZS-u Częstochowa.

Szymura jest pierwszym wzmocnieniem częstochowskiego AZS-u przed kolejnym sezonem PlusLigi. To młody i bardzo utalentowany przyjmujący, uznawany przez ekspertów za przyszłość polskiej siatkówki. – Moja przygoda z siatkówką zaczęła się w gimnazjum. Koledzy oraz mama namówili mnie, żebym spróbował swoich sił w klasie sportowej. Wcześniej już uprawiałem sport, a był to… baseball. Przez pierwsze lata uczyłem się grać, a następnie dostałem powołanie do kadry Śląska na olimpiadę młodzieży i tam zauważył mnie trener ze Spały – opowiada o swoich początkach z siatkówką Rafał Szymura.

Wychowanek TS-u Volleya Rybnik pomimo młodego wieku ma już na swoim koncie wiele osiągnięć, w tym medale mistrzostw świata i Europy. W 2013 roku razem z reprezentacją Polski kadetów najpierw wygrał turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy, a później, w finałach tej imprezy w bośniackim Laktasi, zdobył srebrny medal i uzyskał nagrodę dla najlepszego przyjmującego. W tym samym roku w meksykańskiej Tijuanie wywalczył brąz mistrzostw świata kadetów. – Każdy medal jest dla mnie ważny, gdyż jest to efekt mojej ciężkiej pracy, jaką wykonywałem przez parę lat – twierdzi Szymura. Sporo osiągnięć doszło również podczas nauki w spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, którą ukończył w maju egzaminem maturalnym. W sezonie 2013/2014 Szymura wspólnie z drużyną wywalczył mistrzostwo Młodej Ligi. – Szkoła dała mi bardzo dużo. Jestem wdzięczny trenerom, z którymi tam pracowałem. Oni nauczyli mnie, jak radzić sobie w ciężkich sytuacjach na boisku i poza nim. Pokazali mi, co robić, by być w przyszłości dobrym siatkarzem. Każdemu zatem polecam spalską szkołę. Matura poszła w miarę dobrze. Ustny zaliczony, także teraz czekam na wyniki z pisemnych egzaminów, które będą za miesiąc – dodaje przyjmujący AZS-u.

Szymura jest kolejnym młodym i utalentowanym siatkarzem, który trafia do Częstochowy, by dalej uczyć się siatkarskiego rzemiosła. Pochodzący z Rybnika zawodnik nie ukrywa, że chciałby pójść drogą Dawida Murka, Michała Bąkiewicza czy Michała Winiarskiego. – AZS znany jest z tego, że daje dużo szans do grania młodym zawodnikom. Dostałem propozycję i zdecydowałem, że to będzie dla mnie najlepsze rozwiązanie. Chcę grać i dalej rozwijać swoje umiejętności. Jeśli będę dawał z siebie 100 procent na każdym treningu i w każdym meczu, to będę miał dużo szans na grę. W pierwszym sezonie chcę poznać seniorską siatkówkę i przy tym jak najwięcej grać – zakończył nowy nabytek AZS-u Częstochowa.źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved