Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Polacy jadą na igrzyska do Nankin

Polacy jadą na igrzyska do Nankin

Polscy siatkarze plażowi - Dominik Kmiecik i Jakub Macura w fenomenalnym stylu awansowali do młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Nankin. Nasi reprezentanci w trzech rozegranych spotkaniach nie stracili nawet seta.

W tym decydującym o awansie meczu Polacy w 28 minut pokonali rozstawionych z „dwójką” Łotyszy Raimonda Lininsa i Karlisa Kaulinsa. Dominik Kmiecik i Jakub Macura turniej rozegrali w brawurowym stylu. W fazie grupowej nie mieli żadnych problemów z pokonaniem duetów z Hiszpanii i Turcji, ale to, w jakim stylu zwyciężyli pojedynek drugiej rundy z Łotyszami Lininsem i Kaulinsem, musi budzić podziw. Pierwszy set to wręcz pogrom biało-czerwonych, którzy wygrali go do 7. W drugim rywale próbowali nawiązać równą walkę, ale Polacy byli zdecydowanie lepsi i zwycięstwem do 16 zapewnili sobie nie tylko wygraną w tym meczu, ale także kwalifikację na młodzieżowe igrzyska olimpijskie w Nankin, które odbędą się w dniach 14-27 sierpnia.

U chłopców kwalifikacje uzyskały także pary z Rosji, Finlandii, Francji, Niemiec i Ukrainy, zaś u dziewcząt reprezentowane będą Rosja, Czechy, Turcja, Francja, Niemcy i Włochy.

Awans naszych siatkarzy plażowych oznacza, iż polska reprezentacja na YOG w Nankin powiększyła się do 28 olimpijczyków.

źródło: igrzyska24.pl