Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Potera przenosi się do AZS-u Olsztyn

Michał Potera przenosi się do AZS-u Olsztyn

fot. Tomasz Tadrała

Dotychczasowy libero AZS-u Politechniki Warszawskiej przenosi się na Warmię i Mazury. Michał Potera, bo o nim mowa, podpisał dwuletni kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn. Zawodnik zastąpił w olsztyńskim  klubie Michała Żurka.

Michał Potera zastąpi w drużynie Indykpolu AZS Olsztyn Michała Żurka, który po dwóch latach zdecydował się opuścić Olsztyn i został zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów.

Michał Potera ostatnie dwa lata grał w AZS-ie Politechnice Warszawskiej. W minionym sezonie rozegrał wszystkie 32 spotkania i może pochwalić się 39-procentową skutecznością perfekcyjnego przyjęcia. To uplasowało zawodnika na czwartej pozycji wśród najlepszych libero PlusLigi w sezonie 2013/2014. Minimalnie lepsi byli tylko tacy siatkarze jak Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski i Paweł Rusek.

Swoją przygodę z siatkówką nowy libero olsztynian rozpoczął w RMKS-ie Rybnik, przekształconego później w TS Volley Rybnik. Następnie aż sześć lat Potera spędził w MKS-ie MOS Będzin, skąd trafił już do AZS-u Politechniki Warszawskiej.Według informacji Strefy Siatkówki to nie ostatni transfer pomiędzy obiema akademickimi drużynami. W stronę olsztyńską ma udać się bowiem słowacki rozgrywający Juraj Zatko, który dogadał już niemal wszystkie formalności z AZS-em. Wcześniej z klubem z Olsztyna związał się jego reprezentacyjny kolega – František Ogurčák.

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved