Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kubiak ze złamaną ręką

Michał Kubiak ze złamaną ręką

fot. Joanna Skólimowska

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że podczas poniedziałkowych zajęć w ramach odnowy biologicznej przykrego urazu prawej ręki doznał reprezentant Polski, Michał Kubiak. - Michał jest pod opieką znakomitych lekarzy - przyznał Mirosław Przedpełski.

Według informacji uzyskanych przez Strefę Siatkówki, kontuzja Michała Kubiaka okazała się być poważna. Badania wykazały bowiem, że doszło do złamania ręki.

Jeszcze przed badaniami prezes Mirosław Przedpełski mówił. To bardzo przykra informacja. Mam nadzieję, że uraz okaże się na tyle niegroźny, że Michał szybko wróci na boisko. Michał jest pod opieką znakomitych lekarzy i ze swej strony czynimy wszystko, by konsekwencje tego zdarzenia były dla niego, jak najmniej dotkliwe – powiedział Mirosław Przedpełski, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.Michał był w znakomitej dyspozycji sportowej i mentalnej. To dobry duch drużyny. Michał jest twardym człowiekiem i wierzę, że szybko wróci do formy, ale niczego nie będziemy przyspieszać. Najważniejsze jest zdrowie gracza. PZPS, dmuchając na zimne, zabezpieczył zawodników na takie sytuacje, ubezpieczając klubowe kontrakty reprezentantów. Poczekamy na ostateczną diagnozę, ale wierzę, że będzie dobrze.

We wtorek PZPS potwierdził, że podczas poniedziałkowych zajęć Kubiak złamał rękę i wydał oficjalny komunikat w tej sprawie. – Michał Kubiak doznał urazu prawej ręki, ze złamaniem palca czwartego i piątego – powiedział w nim o stanie zdrowia zawodnika główny lekarz kadry narodowej mężczyzn, doktor Jan Sokal. – W poniedziałek dokonano repozycji odłamków, uzyskując prawidłowe ustawienie kości. Unieruchomiono rękę w opatrunku gipsowym. Kontrola rentgenowska za pięć dni. Przewidywany okres niezdolności do uprawiania sportu – około sześciu tygodni – dodał.Trener Stephane Antiga po otrzymaniu opinii lekarzy podejmie decyzję o ewentualnym zastępstwie dla Michała Kubiaka.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved