Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mariusz Bujek trenerem beniaminka ze Świecia

Mariusz Bujek trenerem beniaminka ze Świecia

fot. Bogusław Krośkiewicz

W Jokerze Mekro Świecie zapadły już pierwsze decyzje. Najważniejszą jest zmiana na ławce trenerskiej. Nowym szkoleniowcem beniaminka I ligi został Mariusz Bujek. Klubowi działacze powoli kompletują także kadrę na nowy sezon.

Za Jokerem Mekro bardzo udany sezon, który zwieńczony został awansem do I ligi. Był to historyczny sukces świeckiej siatkówki, który jednak wiąże się ze sporymi wyzwaniami. Wydaje się, że kluczowe będzie zbudowanie stabilnego budżetu, który umożliwi stworzenie ciekawej i perspektywicznej drużyny, mającej szansę na nawiązanie rywalizacji z innymi pierwszoligowcami. – O zatrudnieniu nowych siatkarek będą decydowały czynniki ekonomiczne. Rozmawiamy z kilkoma doświadczonymi zawodniczkami, a skład będziemy chcieli uzupełnić młodszymi dziewczynami – podkreślił Andrzej Nadolny. Wciąż też prowadzimy rozmowy z kilkoma zawodniczkami, które grały u nas w poprzednim sezonie. Zastanawiamy się, czy przedłużyć z nimi kontrakty. Obecne nasze możliwości finansowe sprawiają, że nie wszystkie ich oczekiwania możemy spełnić – dodał prezes Jokera.

Na razie wiadomo jedynie, że barw świeckiego zespołu w przyszłym sezonie wciąż będą broniły: Katarzyna Wenerska, Ewelina Toborek i Alicja Wójcik. Ponadto w klubie dojdzie do zmian na stanowisku trenerskim. Nowym szkoleniowcem pomorskiej ekipy będzie Mariusz Bujek. Jest to bardzo doświadczony trener, który w przeszłości pracował między innymi w Chemiku Police i Jedynce Aleksandrów Łódzki, a ostatnio prowadził szwedzki Engelholm Volley. Wydaje się, że ściągnięcie go do Świecia stanowi podstawę do stworzenia ciekawego i walecznego zespołu, który może sporo namieszać w I lidze, ale czy tak faktycznie będzie?

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved