Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kolejne gwiazdy w milickiej Alei

Kolejne gwiazdy w milickiej Alei

fot. archiwum

Jak co roku, na milickim rynku zabłysną największe siatkarskie gwiazdy. 6 czerwca swoje dłonie w Alei Gwiazd odcisną Andrea Anastasi, Andrea Gardini, Wilfredo Leon, Artur Popko, Karch Kiraly, Jekaterina Gamowa i Magdalena Śliwa.

6 czerwca w Miliczu odbędą się dwa mecze w ramach Ligi Europejskiej. Najpierw reprezentacja Polski siatkarek zmierzy się z Grecją, potem siatkarze rozegrają mecz z Czarnogórą. Wieczorem na milickim rynku nastąpi odsłonięcie tablic z odciskami dłoni kolejnych gwiazd, a potem wszyscy na telebimie będą mogli obejrzeć mecz Ligi Światowej Włochy – Polska.

W tym roku swoje dłonie w Miliczu odcisną:

Andrea Anastasi – włoski siatkarz, mistrz świata z roku 1990 oraz selekcjoner. W 2007-2010 był trenerem męskiej siatkarskiej reprezentacji Włoch. W latach 2011-2013 objął stanowisko selekcjonera polskiej reprezentacji siatkarzy, z którą zdobył m.in. brąz Ligi Światowej, brąz mistrzostw Europy, srebro w Pucharze Świata oraz rok później złoty medal Ligi Światowej.Andrea Gardini – jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy włoskiej siatkówki. Trzykrotny mistrz świata (1990, 1994, 1998), czterokrotny mistrz Europy (1989, 1993, 1995, 1999), srebro (1996) i brąz (2000) Igrzysk Olimpijskich. Jest członkiem amerykańskiej galerii sław siatkarskich – Volleyball Hall of Fame.

Wilfredo Leon Venero – kubański siatkarz, występujący na pozycji przyjmującego. W reprezentacji Kuby zadebiutował w wieku 14 lat w turnieju eliminacyjnym do igrzysk olimpijskich w Pekinie. W wieku 17 lat został wybrany na kapitana reprezentacji Kuby. W 2011 roku wybrany został do FIVB Heroes.

Artur Popko – pierwszy wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz twórca i Prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Stoi na czele PLPS S.A. od początku istnienia tej organizacji.

Karch Kiraly – były reprezentant USA w siatkówce halowej i plażowej, trzykrotny mistrz olimpijski (1984, 1988 – w hali, 1992 na plaży), laureat Siatkarskiej Galerii Sław. Uznany przez FIVB siatkarzem XX wieku, obecnie pełni funkcję selekcjonera żeńskiej reprezentacji USA.
Jest członkiem amerykańskiej galerii sław siatkarskich – Volleyball Hall of Fame.

Jekatierina Gamowa – najwyższa siatkarka świata, jedna z najlepszych rosyjskich siatkarek, występuje na pozycji atakującej. W jej dorobku są m.in. dwa mistrzostwa świata, dwa mistrzostwa Europy, dwa wicemistrzostwa olimpijskie. W 2004 roku CEV wybrała ją najlepszą siatkarką w Europie.

Magdalena Śliwa – polska siatkarka, reprezentantka kraju w latach 1990-2007. Dwukrotna mistrzyni Europy 2003 i 2005. Jest rekordzistką pod względem liczby rozegranych meczów w reprezentacji. Była asystentką trenera reprezentacji Polski kobiet w siatkówce, Marco Bonitty.

Program:
6 czerwca 2014 r. (piątek) w Miliczu:
HALA SPORTOWA, ul. Armii Krajowej 7:

– 14.30 – mecz reprezentacji kobiet POLSKA – GRECJA
– 17.30 – mecz reprezentacji mężczyzn POLSKA – CZARNOGÓRA

MILICKI RYNEK:
– 20.00 – Odsłonięcie tablic z odciskami dłoni
– 20.30 – strefa kibica, transmisja meczu Ligi Światowej Włochy – Polska
– 21.00 – koncert zespołu Video

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved